Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 13:45 Bu haber 545 kez okundu
 
İlkadım'da Salgın Sona Erene Kadar Mücadele Devam Edecek
İlkadım Belediyesi yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte ve yıkama çalışmalarına devam ediyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım'da Salgın Sona Erene Kadar Mücadele Devam Edecek

İlkadım Belediye ekipleri, özellikle vatandaşların yoğunlukla  temas ettiği sokak, cadde, bulvar  ve meydanları  köpüklü dezenfekteli tazyikli su ile yıkama yapıyor.

 

Ekipler dezenfektan ve yıkama çalışmaları sırasında  çevreye ve doğaya zarar veren kimyasallarda kullanmıyor.

 

İlkadım  Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sokağa çıkma yasağı nedeniyle boşalan cadde ve sokakları köpüklü su ve dezenfektanla yıkadı. Ölümcül ve yayılma hızı yüksek olan koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında ilçede hijyen çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Koronavirüs ülkemizi ve ilçemizi terke edene kadar salgınla mücadelemiz aralıksız olarak devam edecek. İnsan hayatını tehdit eden yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tedbir amaçlı ilçemizin bütün mahalle, cadde, sokak ve kaldırımlarını belirlenen program dahilinde her gün dezenfekte edip rutin tazyikli yıkama çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Virüs tehlikesinin ortaya çıktığı günden buyana İlkadım Belediyesi  olarak vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden ilçemizde mikrop oluşacak bütün alanları ilaçlıyoruz. Virüsün yayılım hızını en  düşük seviyeye indirmek için dezenfekte çalışmalarımızın yanında halkımızın da bireysel tedbirler alması gerekiyor. Sokağa çıkma yasağı sona erdikten sonrada vatandaşlarımız zorunlu kalmadıkça lütfen sokağa çıkmamaları önem arz etmekte. Gereken hijyen kurallarını uygulayarak salgının önüne geçebiliriz" diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım'da, Salgın, Sona, Erene, Kadar, Mücadele, Devam, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı