Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 16:29 Bu haber 3795 kez okundu
 
İYİ PARTİ'de Kavak Krizi İlçe Başkanı Ali Demirhan: 12 Yönetim Kurulu Üyemizle Görevimizin Başındayız!
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy'un İYİ Parti Kavak İlçe Yönetim Kurulu'ndan 15 Kişinin istifa ettiği ve bu nedenle yönetimin düştüğü, Genel Merkezden atama beklendiği iddialarına yalanlama geldi.
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ'de Kavak Krizi  İlçe Başkanı Ali Demirhan: 12 Yönetim Kurulu Üyemizle Görevimizin Başındayız!

İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan, yönetimin düştüğü ve atama beklendiği haberleri üzerine yaptığı açıklamada Hasan Aksoy'un ve haberdeki iddiaların gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

 

İSTİFA EDENLERDEN 5'İ YEDEK ÜYE VE ÖNCEKİ İLÇE BAŞKANININ AKRABASI

Ali Demirhan istifaların öncelikle yönetim kuruluna verilmesi gerektiğini, yönetim kuruluda görüşüldükten sonra gerekli makamlara iletileceğini belirterek; "Kaldı ki, İl Başkanı Hasan Aksoy'un istifa ettiğini söylediği üyelerden 5 kişi yedek yönetim kurulu üyesidir. İstifa ettiği üyelerden bir diğeri de toplantılara katılmadığı için yönetim kurulunca üyeliği düşürülen bir üyemizdir. 5 yedek üye, İl Başkanı Hasan Aksoy ile disiplin soruşturması gerilimi nedeniyle disiplin cezası alan eski Başkan Sefer Kırış'ın yakınlarıdır.

 

YÖNETİM KURULUMUZ 12 ASİL ÜYE İLE GÖREVE DEVAM EDİYOR

 İlçe Yönetim Kurulumuz 12 asil üye ile toplantısını yapmış ve kararlarını alarak göreve devam etmektedir. Tüzük gereği düştü denilen yönetim kurulumuz 20 üyeden 12'sinin katılımı ile göreve devam etmektedir.

 

YENİ GEÇİCİ YÖNETİM KURULU GENEL BAŞKANIN TEKLİFİ VE GİK KARARI İLE ATANIR, GİK ÜYELERİNİN HABERİ YOK!

Kaldı ki, yönetimin düşmesi için yine tüzüğümüz gereği yönetim kurullarında toptan boşalma olursa Genel Başkan'ın teklifi ve GİK Kararı ile geçici yönetim kurulu atanır. Kısmi boşalmalarda yedek üyelerden yönetim kurulu asil üyeliğine çağrı yapılır. Yönetim kurulu salt çoğunluğu sağlayamıyorsa yine GİK tarafından yönetim kurulu ataması yapılır.

Kavak İlçe Başkanlığı yönetim kurulu salt çoğunluğun bir fazlası ile göreve devam etmektedir. Yedek üyelerin istifası ile yönetim kurulunun düştüğü görülmemiştir. İl Başkanı Hasan Aksoy'un bazı ilçe başkanlıkları ve özellikle Kavak İlçe Başkanlığı'na karşı tutumu kabul edilemez.

Kısaca bu İlçe yönetim kurulumuz görevdedir, tüzük gereği de göreve devam etmektedir. Bu açıklamalar da gerçeği yansıtmamakta, partimize zarar vermektedir. " dedi.

Birsen KALKAR

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: İYİ, PARTİ'de, Kavak, Krizi, , İlçe, Başkanı, Ali, Demirhan:, 12, Yönetim, Kurulu, Üyemizle, Görevimizin, Başındayız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı