Haber Detayı
09 Ağustos 2021 - Pazartesi 11:14 Bu haber 283 kez okundu
 
KA-DEF Geleneksel 2.Halı Saha Turnuvası Başladı
KA-DEF Kavak Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “2. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başlama vuruşu ile başladı.
- Haberi
KA-DEF Geleneksel 2.Halı Saha Turnuvası Başladı

 Canik Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ilk hafta maçlarıyla başlayan turnuvada 25 takım mücadele edecek.

 

Bu yıl 2.’si gerçekleştirilen turnuvaya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,Canik Belediyesi Başkan Vekili Muzaffer Emuce, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları başkanları çok sayıda vatandaş ve sporseverler katılım sağladı.

 

KA-DEF Başkanı Bayram Erişgin,  ikincisi düzenlenen turnuva için  gençlere teşekkür etti.

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Hedef olmadan netice alınmaz. Hedef büyük olacak ki yolunda yürüyeceksin. Adım adım en güzel etkinliklere inşallah hep birlikte geleceğiz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, vatandaşlarımızın sportif faaliyetler ile buluşarak hoşca vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile belediye olarak sosyal projelerde her zaman yer alacağız. Bütün katılan sporcularımıza ve desteklerini esirgemeyen iş adamlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de ,” Spor Samsun’da çok önemli.Her alandaki spor dallarına gençlerimizin genetiği çok müsait. Dolayısıyla elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. Eskiden top oynamak dereye gidip yüzmek için babalarımızda izin alıyorduk. Ama şimdi öyle değil. İnşallah şehrimize böyle güzel 4 tanede daha saha kazandıracağız. Gazi Hastanemizin yanındaki Anadolu Lisesin bahçesine çok amaçlı çok güzel spor salonunun müjdesini buradan vermek istiyorum. Spor alt yapısı ile Türkiye’de en mükemmel il olacağız” diye konuştu.

 

Mahallelerin sosyalleşmesine ve kaynaşmasına vesile olmak için eski bir geleneğin tekrar canlandırıldığı mahaller arası futbol turnuvasının ilk maçı Azaklı Mahallesi ile Mahmutlu Mahallesi arasında oynanan maçla başladı. Turnuvanın ilk maçında Azaklı Mahallesi maçı, 1- 0 kazandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KA-DEF, Geleneksel, 2.Halı, Saha, Turnuvası, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');