Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 16:36 Bu haber 1092 kez okundu
 
Kavak Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Kuruldu
KA-DEF (Kavak Dernekler Federasyonu) Gençlik Kolları Başkanlığından istifa eden AdemSekmenoğlu Kavak Genç Girişimciler Derneği Başkanı oldu.
SİVİL TOPLUM Haberi
 Kavak Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Kuruldu

Başkan Sekmenoğlu yeni kurulan derneğin kuruluş amacını anlatıp, faaliyetlerini tanıttı.

Dernek olarak değişimin ve dönüşüm hedefi ile bir araya gelen mevcut ve gelecekteki girişimcilere bir ışık yakarak bilgi, birikim ve tecrübe paylaşımları ile sinerji yaratarak şehrimizin adına yakışır girişimci ruhların gelişmesine katkı sağlayacak olan Kavak Genç Girişimciler Derneği (KGGD) kuruldu. Yeni yönetim Dernek Başkanı AdemSekmenoğlu yönetiminde toplanıp ilk genel kurul toplantısı için ilk adımı attı.

“Toplum yararına tüm projelerin destekçisi olacağız”

Geniş katılımın olduğu toplantıda uzun yıllar STK tecrübesi bilgi ve birikimlerini aktarmanın yanı sıra kurmuş olduğumuz derneğini herhangi bir siyasi parti ile ilişkisi bulunmadığını kaydeden Kavak Genç Girişimciler Derneği Başkanı AdemSekmenoğlu,” Sosyal ve ekonomik dayanışmayı sağlamak, ilçemizin kalkınmasına katkı sağlamak için birlikte hareket edeceğiz. Üreten, göç vermeyen bir Kavak için projeler üretip elimizden gelen katkıyı sağlamak için çalışacağız.Dernek olarak önümüzdeki günlerde bir çok projeyi hayata geçireceğiz. Kavaklı gençlerimizin birlik ve beraberlik sağlayarak, sportif faaliyetler, yardım kampanyaları toplum yararına olacak tüm projelerin destekçisi olacağız.

“2022 için hedefimizi iki bin üye”

Toplantıda KA-DEF ile yollarını ayırmadığına dikkat çeken Başkan Sekmenoğlu,”KA-DEF bizim yuvamız, evimiz. İnşallah yapacağımız genel kurul sonrası derneğimizi üye olması için bizde müracaat edeceğiz .Amacımız 2022 Nisan ayına kadar üye sayımızı iki bine çıkartarak KA-DEF’in en büyük derneği olarak hizmetlerimiz sürdüreceğiz” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Kavak, Genç, Girişimciler, Derneği, (KGGD), Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı