Haber Detayı
20 Nisan 2022 - Çarşamba 22:10 Bu haber 1584 kez okundu
 
LÖSEV’den Lösemili Çocuklar Ve Ailelerine İftar Yemeği
LÖSEV’e kayıtlı Aileler Türkiye’nin dört bir yanında LÖSEV tarafından düzenlenen iftarlarla bir araya geliyor.
SİVİL TOPLUM Haberi
LÖSEV’den Lösemili Çocuklar Ve Ailelerine   İftar Yemeği

Devlet desteği olmadan kamu yararına çalışan bir vakıf statüsünde olan LÖSEV, ( Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı)  Lösemili ve kanser hastası çocuk ve ailelerine moral vermek, dayanışma duygusunu yaşatmak, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinden geçtikleri dönemde yalnız olmadıklarını htirmek için geleneksel iftar yemeklerini düzenlemeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda geleneksel LÖSEV iftar yemeği Samsun’da Meydan Lokantasında 150 kişinin katılımı ile yapıldı.  İftar yemeğine Genel Koordinatör  Hülya Ünver de eşlik etti. Fasıl eşliğinde verilen iftarda aileler birlik ve dayanışmanın verdiği mutluluğu yaşadılar. LÖSEV yaptığı moral etkinlikleri ile aileleri maddi yardımların yanı sıra manevi olarak da desteklemeye devam ediyor.

 

Fitre, Fidye ve Zekâtlarınızla Önce Çocuklar İyileşsin

 

Ramazan ayı boyunca yapılan fitre, fidye bağışları ile kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok gıda desteği ailelerin evlerine kadar gönderiliyor. Ayrıca Zekât bağışları ile sosyal hizmet uzmanlarınca yoksunluğu tespit edilmiş lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerinin banka hesaplarına 12 ay boyunca nakit yardım olarak iletiliyor.

 

 

Tüm bu desteklerin yanı sıra LÖSEV’in LÖSANTE Hastanesinde ise ihtiyaçlı lösemi ve kanser hastası çocuklara tamamen parasız tedavi sunuluyor. Ramazan Bayramı bağışlarıyla yoğun bakımdan kan ve trombositine, yurtdışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolaplarına kadar Lösemili Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

 

LÖSEV’e katkı sağlamak isteyenlerin, mübarek Ramazan Ayında Türkiye’deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, ülkemizin her köşesindeki PTT şubelerinden, LÖSEV Ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek, tüm faturalı hatlardan 3406’ya BAGIS ya da 1998’e FİTRE yazıp bir SMS göndererek bağışınızı gerçekleştirebileceği açıklandı.

 

Yetkililer,  bilgi almak ve yardımları iletmek isteyenlerin  0312 447 06 60 nolu telefonla  veya detaylı bilgiye www.losev.org.tr adresinden ulaşabileceği ve yardımları iletebileceklerini açıkladı.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: LÖSEV’den, Lösemili, Çocuklar, Ve, Ailelerine, , , İftar, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı