Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 17:58 Bu haber 480 kez okundu
 
MHP Samsun Teşkilatları, HDP İzmir Saldırısı İçin Toplandı
HDP İzmir il başkanlığı binasında gerçekleştirilen ve bir kadın çalışanın öldürülmesi ile sonuçlanan saldırının ardından MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, il ve ilçe teşkilatlarının tüm kademelerini kapsayan bir toplantı düzenledi.
SİYASET Haberi
MHP Samsun Teşkilatları, HDP  İzmir Saldırısı İçin Toplandı


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP İzmir il başkanlığı binasında gerçekleştirilen saldırıya yönelik açıklamalarının ardından MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın talimatları doğrultusunda il ve ilçe teşkilatlarının tüm kademelerini kapsayan bir toplantı düzenlendi. 

 

Toplantıda, MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli'nin saldırı ile ilgili açıklamaları tüm teşkilat kademelerine iletilerek, parti seçmeninin durumdan haberdar edilmesi ve provokasyonlara karşı bilinçlendirilmesi konuları işlendi. 

 

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Karapıçak “İzmir’de gerçekleştirilen saldırının bölücü emellere hizmet etmesi amaçlanan bir tertip olduğunu açıkça görülmektedir. Samsun halkı geçmişteki örneklerinde olduğu gibi bu alçak provokasyona da itibar etmeyecek, tüm ülkemizde Milliyetçi Hareket’e gönül vermiş hiçbir vatandaşımız karanlık ellerin organize ettiği bu kirli oyunun bir parçası olmayacaktır. Bu kirli plan aydınlatılmalı, adalet gereğini yapmalıdır” dedi.

 

1071’den günümüze bu topraklarda etnik köken, din ve kültürel zıtlıklar fark etmeksizin tüm milletin barış içinde yaşadığını belirten Karapıçak “Başbuğ Alpaslan Türkeş önderliğinde kurulan Milliyetçi Hareket Partisi ise 1969’dan bu yana Türkiye’deki huzur ortamının gözeticisi ve koruyucusudur. Bu mücadele her zaman hukuka ve siyasi hoşgörüye uygun olarak, gözler önünde verilmiştir. Kurtuluş savaşının da başladığı, vatanına ve milletine adanmış insanların yaşadığı bu topraklarda hiçbir zaman hainlere fırsat verilmemiştir. Samsun bu provokasyona gelmemiştir, bundan sonrakilere de gelmeyecektir” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP, Samsun, Teşkilatları,, HDP, , İzmir, Saldırısı, İçin, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı