Haber Detayı
28 Şubat 2022 - Pazartesi 12:08 Bu haber 715 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı : 28 ŞUBAT ve DARBELER
Yazarımız Nuri Başar 28 Şubat'ı anlattı :
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı : 28 ŞUBAT ve DARBELER

işte Nuri Başar'ın KARADENİZ HAYAT'a yazdığı yazısı 
 
Bizim kuşağımızın gençlik ve olgunlaşma dönemi; devlet dini laikliğin, milli ve manevi değerleri yaşanmaz hale getirdiği bir zaman diliminde geçti. 

 

Bir tarafta dini inancımızdan  kaynaklanan değerlerimize sahip çıkma refleksi. öbür tarafta laiklik adına her fırsatta yapılan silahlı veya postmodern darbeler, bu darbeler ile insanların gümüş yüzüklerı ve eşlerınin başlarının örtülü olmasına varıncaya kadar inançların baskı altına alınması. Dini değerlerin her alanda devlet gücü kullanarak psikolojik baskı altına alındığı ortamda bir insan ne kadar özgür fikirli ve kişilik sahibi olabilirse, günümüz insanı da o kadar kimlikli olabilir. 
 
Allah (c.c.) rahmet eylesin Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hoca "Bu milletin Komünisti bile Müslümandır" derdi. Sistem ne kadar insanımızı din çizgisinin dışına atmak için devletin tüm imkanlarını seferber etse de, her siyasi görüş ve düşüncedeki milletimizin genlerinde var olan iman duygusunu bu baskılar tamamen yok etmeye yetmedi. Ne var ki; uygulanan baskılar, inançlı insanlardan zorluklara karşı direnme ve dik durma sorunu yaşayanların inanç yapılarını; sağlıklı algılama ve doğru yaşama hususunda  defolu hale getirdi. 
 
Netice olarak toplumun milli yapısı ile uyumsuz sistemin defolu ürünü olan günümüz Müslüman tipi ortaya çıktı.
Müslüman ama İslâm Birliği karşıtı. Müslüman ama USA merkezli fetva ile "siyasetle olmaz" diyebiliyor. İbadetli fakat "çalıyorlar ama çalışıyorlar" diyebiliyor. Allah'a (c.c.) inanıyor lakin kurallarına uymada sorun yaşıyor. Siyasi görüş farkı nedeniyle Müslüman din kardeşine kin besliyor ancak ebedi ve ezeli din düşmanı Siyonist İsrail ile ilişki kurabiliyor. 
 
Evet o baskılar; düzeltiyorum derken daha da bozduğunun farkında olmayan, tamir ettiğini zannederken yıkan, harap eden, yerlerde sürünürken uçuyorum zanneden aklı karışık ve irade zaafiyeti yaşayan günümüz insan tipinin doğmasına neden oldu.
 
Yoksa laiklik adına yapılan darbelerle bu aziz milletin milli/manevi kodları zedelenerek amaçlanan şey; teslimiyetci, işbirlikçi, çıkarcı, yargılama ve sorgulama yeteneğinden yoksun, kime ve neye inandığını bilmeyen bir Müslüman tipi oluşturmak mıydı? 
 
Allah'ın (c.c.) bu millete tekrar Rahmet nazarı ile bakması ve içinde bulunduğumuz durumdan bizleri kurtarması dua ve dileklerimle. 27.02.2022
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı, :, 28, ŞUBAT, ve, DARBELER,
Yorumlar
Haber Yazılımı