Haber Detayı
08 Ekim 2021 - Cuma 11:38 Bu haber 256 kez okundu
 
Nuri BAŞAR Yazdı: ALLAH'A YAKINLIK
Allah (c.c.) her türlü hata, kusur ve noksanlıklardan münezzehtir. Gücünün sınırı yoktur. Kullarına murat ettiği her şeyi yaptırma imkanına sahiptir. Bir şeyi murat ettiği zaman ona sadece "ol" der ve o da hemen oluverir.
YAŞAM Haberi
Nuri BAŞAR Yazdı: ALLAH'A YAKINLIK

O, bu hali ile tüm insanları inançlı ve imanlı bir şekilde yaşatma gücüne sahip iken; kulları için imtihan alanı olan dünyada kimin güzel amel işleyeceğini denemek için herkesı kendi özgür iradesi ile başbaşa bırakmıştır. Buna karşilik, isyan, hata ve  günahlarda ısrar edenleri sevmediğini ve hesap gününde onları cezalandıracağinı beyan etmiştir.

Allah (c.c.) her türlü kusur ve noksanlık vasıflarından  münezzeh  olduğuna göre, hata yapmaya ve günah işlemeye müsait bir yapıda yarattığı kulların O'na yakınlık kazanması; elinden geldiği kadar yanlışlık ve hatalardan uzak durması ve kendisini bu kötü hallerden arındırması ile mümkün olabilir.

İlmi kariyeri, titri ve toplum nezdindeki yeri veya statükodaki konumu ne olursa olsun; Allah'ın (c.c.) kesin ve net olarak yasak ettiği eylemlere  bulaşanların, yanlışta ısrar edenlerin, O' nun hükmünü tersine çevirenlerin ve kul merkezli bu düzenlemelere  destek verenlerin Allah'a yakınlıkları söz konusu olabilir mi?

Noksanlıktan münezzeh olan Allah'a (c.c.) yakınlık; ancak kayıtsız şartsız O'nun hükümlerine itirazsız itaat ve teslim olmakla, yanlışlık ve hatalardan uzak durmakla sağlanabilir. Günahin her türlü pisliğine bulaşmış olan birinin; hata, kusur ve noksanlıktan münezzeh olan Allah'a (c.c.) yakınlık beklentisi, sadece kuru bir kuruntudan öte bir kıymet ifade etmez. 

İlahiyatçı titri, cemaatçi kimliği, sarık, sakal, cübbeli kiyafeyi ile; Allah'ın (c.c.) yasak ettiği, büyük günahlara taraftar olacak, hatta Allah'ın (c.c.) "Allah ve resulune savaş" olarak nitelediği faize fetva, zinaya onay, LGBTİ ilişkilerine destek verecek, dinler arası toplantılara olur diyecek ve üzerlerindeki her türlü günahın lekesi ile Allah (c.c.) dostu olacak ve O'na yakınlık kazanacak öyle mi?

Allah'ın (c.c.); yanılıyorsak bizleri doğruya iletmesi, razı olduğu çizgide isek ayaklarımızı sabit tutması ve razı olduğu çizgide rızasını kazanmış olarak emanetini alması dua ve dileklerimle.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, BAŞAR, Yazdı:, ALLAH'A, YAKINLIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');