Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 12:51 Bu haber 647 kez okundu
 
Nuri Başar yazdı: İNANMAK LAFLA OLMAZ
Müslüman olmak, imanın olmazsa olmazlarını yerine getirmeden sadece kuru kuruya bir ifade ve inandım demekle olacak bir şey değil.
SİYASET Haberi
Nuri Başar yazdı: İNANMAK LAFLA OLMAZ

Bu şerefli yolculuk ilahi kelimatullah olan "Lailaheillallah" ile başlar. Daha sonra kişiye başkalarını da gaflet batağından kurtarma görevi yükler. Ondan sonra inandığı değerler uğruna fedakarlık yapmaya teşvik eder. Eğer dil ile ikrar edilen ve kalp ile onaylanan iman kişiye; başkalarını da hidayete erdirme erdemliliģi kazandırmiyorsa, o sadece dil ile ifade edilen kuru bir iddiadan öte bir değer ifade etmez. 

İnanmak Allah (c.c.) rızasına giden yolun ilk basamağıdır. Müm'in olmak ise, bu yolda karşımıza çıkacak her türlü zorluk ve meşakkete sırf O'nun rızası için sabır ve hoşgörü ile katlanmak, zorluklara sağa sola yalpa yapmadan ve esneklik göstermeden metanetle karşı durmaktır. 

Kalben inanan ve bu inancını lisanı ile teyid eden herkesin,  İslâm diye bir derdi olmalıdır. İnandım diyen herkes Müslümanların dertleri ile derlenmelidir. Allah'ın (c.c.) hükmünün en üst seviyede tutulmasına çalışmalı, sevdiğini O' nun için sevmeli ve sevmediğini O'nun için sevmemelidir.

Yoksa kişinin hem kendisini inançlı olarak tanımlaması ve hem de İslam akaidi ile taban tabana zıt gelişmelere  destek veya taraftar olması, o şahsın kendisini kandırmasından öte bir anlam ifade etmez.

Allah'ın (c.c.) bizleri sadece inanmışlıkla yetinerek kendisini kaldıran olmaktan muhafaza etmesi dilek ve temenniletimle. 12.05.2022

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, yazdı:, İNANMAK, LAFLA, OLMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı