Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 16:16 Bu haber 285 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı:TESLİMİYET SORUNUMUZ
Nuri Başar Karadeniz Hayat'a yazdı :
YAŞAM Haberi
Nuri Başar Yazdı:TESLİMİYET SORUNUMUZ

 

İslamiyet; bu güne kadar bir harfi bile değiştilemeyen, bu nedenle güncelliğini koruyan ve yazılı metni olan tek Hak din olarak evrensel sadelik ve tazeliğini muhafaza etmektedir.

 

İlahi kaynaklı olduğu iddia edilen İslamiyet haricindeki inançların bazıları tahrif edilerek hakiki amacından saptırılmış, diğerleri ise hiçbir yazılı metne istinat etmeyen hayal ürünü uydurulmuş sapkınlık alameti şeylerdir.

 

İslamiyetin yazılı metnini değiştirmek için oryantalist zihniyet uzun süre uğraşmış, buna muvaffak olamayınca ayetlerin manasını değistirme üzerine yoğunlasmışlar. Bu yolla; din adına faaliyet gösteren ve önemli noktalarda Islami değerlerle çelişki arz eden bir yığın sapkın inanış ve sanal tarikatlar üretmışler.  

 

ABD de 1956 yılında uluslar arası bir seminerde sunum yapan İngiliz Dış Istihbarat ajanı Jeff Brown: Osmanlı  devletini yıkmak için; Osman Gazinin Kur'an aşkı ile inşaa ettiği Osmanlı neslinin Kur'an ile bağlarını nasıl zayıflattıklarını; Suriyeli Hıristiyan birisine tercüme ettirdikleri Kur'an meallerini bir Yahudi'nin matbaasında bastırdıklarını, mealler çoğaldıkça amaca uygun tarikatlerin çoğaldını, gusül abdesti almasını bile bilmeyenlerin din adına ahkâm kesmeye başladıklarını anlatıyor.

 

Bu gerçekten hareket ederek yazılarımda; Müslümanların dinlerini temel kaynak olan Kur'an ve Sünnetten öğrenmelerinin zaruretini, dini veya siyasi alanda icraat ve söylemleri; Kur'an ve Sünnet hukümleri ile çelişki arz eden ve bu hükümlerle birebir örtüşmeyen siyasi lider, efendi veya şeyhlere itibar edilmemesi gerektiğini ifade ediyorum. Bu hususta ne kadar haklı olduğumu sanal tarikat mensuplarınin "Sen Allah dostlarına düşmanlık yapıyorsun" şeklindeki iitirazlarından anlıyorum. Böyle bir iddia tam bir akıl tutulmasıdır. Bir Müslümanın Allah'ın (c.c.) kurallarına itaat eden ve o kuralların hakim olması için mücadele edenlere düşman olması mümküm olabilir mi?

 

Öbür taraftan "Allah'ın hükmü ile amel etmeyen, O'nün hükümlerini tersine işletenden ve İslâm alemini kan ve gözyaşı gölüne çeviren kafirleri dost kabul edenlerin yanında olmayı özümseyen birisi Allah (c.c.) dostu olabilir mi? 

 

Günümüzde  bile tazelik ve güncelliğini koruyan Allah'ın (c.c.) hükümlerine teslim olan,  İslâm Birliğinin kurulması için mücadele eden hakikat sevdalılarına selam, saygı ve dualarımla. 9.08.2021

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:TESLİMİYET, SORUNUMUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı