Haber Detayı
27 Nisan 2022 - Çarşamba 15:32 Bu haber 198 kez okundu
 
Öğrencilerin Soruları Başkanı Terletti!
İlkokul öğrencileri araştırma yaptıkları Yerel Yönetimler konusunda sordukları sorularla Başkan Sandıkçı’yı terletti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Öğrencilerin Soruları Başkanı Terletti!

Canik Kocatepe İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileri Hayat Bilgisi dersinde işledikleri“Yerel Yönetimler” konusu hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek üzere Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’yı ziyaret etti.

 

Canik Belediye Meclis salonunda gerçekleşen buluşmada konu hakkında araştırma yapanöğrenciler dikkat çeken sorularıyla Başkan Sandıkçı’yı adeta terletti. Öğrencilerin sorduğu soruları tek tek cevaplandıran Başkan İbrahim Sandıkçı,daha önce hiç bu kadar zorlu sorularla karşılaşmadığını ifade etti.

 

“Neden Belediye Başkanı olmayı tercih ettiniz?”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,yerel yönetimler hakkında araştırma yapmak üzere belediyeyi ziyaret edenKocatepe İlkokulu öğrencilerinebelediyecilik hizmetleri ve ilçe hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. Soru cevap şeklinde ilerleyen söyleşide Başkan Sandıkçı’ya yöneltilen bir soru da “Neden Belediye Başkanı olmayı seçtiniz?” sorusu oldu. Bu tarz kaliteli sorular sordukları için öğrencileri tebrik eden Başkan Sandıkçı soruyu şu cümleleriyle yanıtladı: “İnsanlara yardım etme isteği, insanla ilgili her türlü sorunu çözüme kavuşturma isteği içinizde varsa bu görevi üstlenebilirsiniz. Kendinizden daha ziyade çevrenizdeki insanlarla ilgileniyor ve onların yardımına koşabiliyorsanız bu iş tam size göre. Benim de içimde insanların yardımına koşmak, sorunlarıyla ilgilenmek isteği hep vardı. Dolayısıyla insanlara hizmet edebilmek için elimize bir fırsat geçti, Allah nasip etti ve bu göreve getirilmiş olduk.”

 

“Gün içerisinde yapmayı en çok sevdiğiniz iş nedir?”

Öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen “Gün içerisinde yapmayı en çok sevdiğiniz iş nedir?” sorusunu yanıtlandıran Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemiz için yapımına devam ettiğimiz projelerin geldiği seviyeyi kontrol etmek beni çok mutlu ediyor” dedi.Her sabah mesaiye başlamadan önce belediye tarafındanyapımı devam etmekte olan projeleri mutlaka ziyaretederek onların hangi aşamada olduklarını kontrol ettiğini söyleyen Canik BelediyeBaşkanı İbrahim Sandıkçı, “Bu sabah Bilim Atölyesi projemizin yer alacağı alanı ziyaret ettik. Gençlerimiz ve sizin için çok güzel bir eser ortaya koymaya hazırlanıyoruz. Yakında gerçekleştirilecek bu projemizle ilçemiz dört katlı bir Bilim Atölyesi’ne kavuşacak. İçerisinde bilimsel çalışmalar yapacağınız, yeni keşiflere adım atacağınız muhteşem bir komplekshazırlıyoruz. Bilim Atölyesi projemizi hayata geçirdiğimizde Canik’te geleceğin bilim adamlarını yetiştirme imkanını bulacağız” diye konuştu.

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kendisine belediyecilik ve yerel yönetimlerle ilgili pek çok soru yönelten öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.Canik Kocatepe İlkokulu müdürü Levent Kurtuluş ve sınıf öğretmeni Nermin Eray, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Başkan Sandıkçı’ya teşekkür etti. Başkan Sandıkçı’ya çiçek takdim eden öğrencilertoplu fotoğraf çekiminin ardındanziyaret programını sonlandırdı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Öğrencilerin, Soruları, Başkanı, Terletti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı