Haber Detayı
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:55 Bu haber 441 kez okundu
 
Ölüme terkedilen köpeklere ve yavrularına Salıpazarı Belediyesi sahip çıktı
Samsun’un Salıpazarı İlçesinde sıcak yaz aylarında ölüme terk edilen köpek ve yavruların imdadına Salıpazarı Belediyesi yetişti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Ölüme terkedilen köpeklere ve yavrularına Salıpazarı Belediyesi sahip çıktı


Samsun'da terkedilen köpekleri ve başıboş köpeklerin toplanarak uzaktaki ilçelerin kırsalına terkeden hayvan düşmanlarının davranışları devam ederken tepkiler de büyüyor.

 

Bunun son örneği Salıpazarı'nda ortaya çıktı. Kırsala terkedilen köpek ve yavrularına Salıpazarı Belediyesi sahip çıktı. 


İlçe sınırları dışından getirilerek boş arazilere bırakılan yavru köpekler belediye ekipleri tarafından koruma altına alındı. Ekipler köpeklere yiyecek vererek karınlarını doyurdu. Yavru köpeklere ise süt ve su verdi. Köpekler daha sonra veteriner kontrolünden geçirilerek barınağa teslim edildi. 

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, köpeklerin sokaklara terk edilmesine tepki göstererek, “Evcil hayvanların sokaklara bırakılarak açlığa ve susuzluğa mahkûm edilmesi ne insanlığa ne de vicdanlara sığar” dedi. 

 

İnsanoğlunun tüm canlılara yönelik sorumluluklarının olduğunu belirten Belediye Başkanı Halil Akgül, "Sokaktaki canlarında bakıma ihtiyaçları var. Belediye olarak her birine yetişmeye çalışıyoruz, fakat yetişemediğimiz yerler de oluyor. Burada topluma büyük sorumluluk düşüyor. Vatandaşlarımızın daha bilinçli davranmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.  

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ölüme, terkedilen, köpeklere, ve, yavrularına, Salıpazarı, Belediyesi, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı