Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 08:07 Bu haber 562 kez okundu
 
OMÜ Danışma Kurulu Toplantısı Düzenlendi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ); üniversite, şehir ve sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla Üniversite Danışma Kurulu Toplantısının dokuzuncusu gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
OMÜ Danışma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

 

Toplantıya; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın ev sahipliğinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Emekli Danıştay Üyesi  Osman Tural, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin, Emekli Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Odası Başkanı Sinan Çakır, ASTAŞ Holding YKB Yrd. Kaya Aşçı, Borsan YKB Adnan Ölmez, Samsun Yurt Savunma San. ve Tic.  AŞ YKB Zafer Aral, SAMPA  YKÜ Bülent Üstündağ, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, KOSGEB Samsun İl Müdürü Nebahat Livaoğlu, iş insanları Ali Kuloğlu, Şuayip Sevgi'nin de bulunduğu Samsun'un önde gelen kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, rektör yardımcıları, ilgili fakülte dekanları ve akademisyenler ile Öğrenci Konseyi temsilcisinden oluşan 34 Danışma Kurulu Üyesi katıldı.

 

Toplantıda, OMÜ’deki gelişmeler ve mevcut durumun değerlendirilmesinin yanı sıra OMÜ’nün Eğitim Revizyonu, Ar-Ge çalışmaları, Covid-19 sürecinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Belirli bir gündeme bağlı kalmadan beyin fırtınası şeklinde devam eden toplantıda yeni fikirler alındı, üniversite ile sanayinin iş birliği alanları tartışmaya açıldı.  

 

Toplantıda sırayla söz alan Danışma Kurulu üyeleri üniversite ile sanayi işbirliğinin geliştirilmesi özelinde bir çok fikir ortaya koydu. 

 

Gündem konularının genel bir değerlendirmesi, yeni fikirlerin sunulması ve görüşlerin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, Danışma, Kurulu, Toplantısı, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı