Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 12:48 Bu haber 3445 kez okundu
 
OMÜ Hayvan Hastanesi Akreditasyon onayını Aldı
Tüm Karadeniz ve yakın İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sağayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Akreditasyon Onayını Aldı.
SAĞLIK Haberi
 OMÜ Hayvan Hastanesi Akreditasyon onayını Aldı


OMÜ Kurupelit Yerleşkesi’nde 5 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin  bölgenin yoğun talebine özverili şekilde cevap verdiğini belirten, OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özak,  “Karadeniz Bölgesi’nin tek ve en kapsamlı hayvan hastanesiyiz. Bu bölgede başka bir fakültede veya özel klinik bazında bu kadar büyük bir kurum yok. OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde çiftlik hayvanları da dâhil olmak üzere çok geniş yelpazede hayvan tedavi  ediliyor.


Tarım Bakanlığı tarafından verilen ruhsat da dâhil olmak üzere akredite dediğimiz fakültelerin üye olduğu Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğine (VEDEK) de üyeyiz . Akreditasyon onayımızı da aldık. Böylece daha nitelikli ve daha profesyonel hizmet vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

 

GEÇEN YIL 12 BİN HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ


Hayvan Hastanesindeki teknolojik donanımın üst seviyede olduğunu vurgulayan Ahmet Özak “OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, 3 ana bölüme ayrılmakta. Birinci bölümde pet hayvanları dediğimiz kedi ve köpeklerin tedavilerini yapıyoruz. İkincisi; çiftlik hayvanlarının ve daha çok da atların muayene edildiği bölüm, üçüncü birimimizde ise operasyon salonları mevcut. Farklı türden birçok hayvanı tedavi edebilecek cihazlara ve masalara sahibiz.

 

 Hatta yarın bir at operasyonumuz var, hastamız Ünye’den gelecek. Kısaca hem teknolojik bakımdan hem de genç öğretim üyesi kadrosu açısından nitelikli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Hayvan Hastanemizde her geçen gün büyüyen talepleri elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Geçen yıl tam 12 bin hayvanı tedavi ettik. Henüz 10 yıllık hastane olmamıza rağmen bu noktada önemli bir aşamada olduğumuzu ve daha da iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum.” Diye konuştu.  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , OMÜ, Hayvan, Hastanesi, Akreditasyon, onayını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı