Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 19:10 Bu haber 1053 kez okundu
 
OMÜ’nün Europass Sertifika Eki Başvurusu Kabul Edildi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinin (OMÜ UZEM) “Europass Sertifika Ekleri” başvurusu kabul edildi.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
OMÜ’nün Europass Sertifika Eki Başvurusu Kabul Edildi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinin (OMÜ UZEM) mesleki eğitim ve öğretim sertifika programlarının “Europass Sertifika Ekleri” alması için yaptığı başvuru, Eropass tarafından kabul edilerek kurumun resmi internet sitesinde yayınlandı.

 

Mevcut programlara eklemeler yapılarak hazırlanan Europass Sertifika Ekleri, Europass tarafından onaylanan OMÜ, 27 sertifika programıyla bu alanda yetkilendiren 4’üncü üniversite ve 6’ıncı kurum oldu.

 

Mesleki eğitim ve öğretim sertifikasına sahip kişilere verilen Europass Sertifika Eki, Avrupa Birliği ülkeleri ile Europass’ı tanıyan ülkelerde kullanılan, mesleki eğitim ve öğretim sertifikasına ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı, bilgi beceri ve yetkinliklerin özellikle ülke dışındaki işverenler veya kurumlar tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.

 

Anne Baba Olma Sanatı, Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı, Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı, Doğum Koçluğu, Eğitim Koçluğu, Evde Alzheimerlı Hasta Bakımı, İletişim Teknikleri, Kodlama ve Robotik Eğitmenliği, Marka Yönetimi, , Montessori Eğitimi, Robotik Kodlama, Sporcu Diyetisyenliği,Temel Koçluk Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşlı Bakımı Sertifika Program OMÜ’nün kabul edilen Europass sertifika ekleri programlarından sadece bir kaçı. Kabul edilen 27 sertifika programının tamamını europass.gov.tr ‘de yer alan https://bit.ly/2Gns5Nv uzantılı web adresinden görebilirsiniz. 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’nün, Europass, Sertifika, Eki, Başvurusu, Kabul, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı