Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 14:58 Bu haber 1875 kez okundu
 
Saadet Partili kadınlardan Yerli Malı Haftası kutlaması
Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları Başkanı Semra Odabaş, Yerli Malı Haftası münasebetiyle basın açıklaması yaptı.
- Haberi
Saadet Partili kadınlardan Yerli Malı Haftası kutlaması

Parti il binasına yerli malı ürünlerini getiren Semra Odabaş, yaptığı açıklama da Yerli Malı Haftası adıyla sadece okullarda kutlanmaktan öteye gidemeyen bugünün asıl adının ''Tutum ve Yerli Malı Haftası'' olduğunu söyledi.

ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA SATILAN FABRİKALAR

Yatırım birikim ve tutumluluk sadece insanların hayatını değil, devletleride etkileyen bir unsur olduğunu belirten Odabaş,  ''İnsanların davranışı devletleri, devletlerin tutumunda milletini etkilemektedir. Devletlerde tıpkı insanlar gibi gelir gider dengesine göre varlıklarını sürdürebilir. Bugün yerli malı dediğimizde aklımıza sadece mandalina portakal değil, yerli ve milli sanayimiz, yerli üretim kaynaklarımız geliyor. Özelleştirme adı adltında birer birer satılan fabrikalarımız geliyor. Ülkemizin tüm zenginliklerine karşın ithal ederek tükettiğimiz bakliyatlarımız geliyor.''dedi.

MUTFAĞIMIZDA KENDİ TARLAMIZIN MAHSULLERİNİ KULLANMAK İSTİYORUZ

Bir ülkenin zenginliği ancak ve ancak mili gelirini kendi faydasına kullanmasıyla mümkün olduğunun altını çizen Odabaş, ''Burada gördüğümüz pankartlar ülkemizin yerli malı üretmek ve kullanmaktaki başarısını ortaya koymaktadır. Birkez daha vurgulamak istiyoruz ki, bizler bu ülkenin kadınlarınları olarak mutfağımızda kendi tarlamızın mahsullerini kullanmak istiyoruz. Bizler yavrularımıza ithalatın ne olduğunu anlatmak değil, ülke zenginliklerimizden bahsetmek istiyoruz. Bizler Saadet Partili kadınlar olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ve her fırsatta hakkı tavsiye edeceğimizi imkan verildiğinde de savunduğumuz ilke ve prensipler doğrultusunda bu ülkenin ekonomi politikasını belirleyeceğimizi ilan ediyoruz.''şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partili, kadınlardan, Yerli, Malı, Haftası, kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı