Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 15:12 Bu haber 1992 kez okundu
 
Sağlık İl Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç'tan Ramazan ve Bayram Uyarısı
Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, dün itibariyle 605 Covid-19 hastasının iyileşerek taburcu olduğunu, İl olarak Pik Dönemin atlatıldığını söyledi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık İl Müdürü Dr.  Muhammet Ali Oruç'tan Ramazan ve Bayram Uyarısı

Samsun’da yeni tip koronavirüs hastalığıyla yürütülen etkin mücadele sayesinde dün itibariyle 605 Covid-19 hastasının iyileşerek taburcu olduğunu söyleyen Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, il olarak pik dönemini atlattıklarını belirtti.

 

Oruç,  gerekli özenin vatandaşlar tarafından gösterilmemesi durumunda, bu olumlu tablonun boşa gideceği, tüm kazanımların kaybedilip iki ay öncesine dönüş yaşanabileceği konusunda halkı uyardı. 

 

Yürütülen eş güdümlü çalışma sayesinde hastanelerdeki tedavi ekipleriyle, sahada temaslı hastaları takip eden filyasyon ekiplerinin tam bir uyum içinde görev yaptığını belirten Sağlık Müdürü Oruç, bu çalışma sayesinde vaka sayısında her geçen gün düşüş yaşadıklarını, ancak tüm olumlu verilere rağmen Ramazan ayının ve bayram sürecinin salgının kontrol altına alınmasında kritik bir dönem olduğunu vurguladı.

 

 

Ramazan ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi tedbirlere en üst düzeyde uyulduğu takdirde çifte bayram yaşanabileceğini belirten Oruç, bu sene iftar misafirliklerine ara vermemiz gerektiğini, ramazan bayramında da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını vurguladı.

 

Bu bayram eski bayramlar gibi olmayacak diyen Sağlık Müdürü Oruç, ülke çapında Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen büyük mücadelenin boşa gitmemesi için, adımlarımızı daha da dikkatli atmamız gerektiğini belirterek, “Bu zor süreci el birliğiyle, en az hasarla atlatacağız, bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak güçlenerek çıkacağız ve sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz” dedi.  

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Sağlık, İl, Müdürü, Dr., , Muhammet, Ali, Oruç'tan, Ramazan, ve, Bayram, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı