Haber Detayı
03 Nisan 2022 - Pazar 12:00 Bu haber 725 kez okundu
 
Saliha Erdim Eğitim Bir-Senli Kadınlarla Buluştu
Uzman aile danışmanı ve yazar Saliha Erdim, Eğitim- Bir –Sen Samsun 1 nolu Kadın Komisyonu tarafından organize edilen programda kadınlarla buluştu.
SİVİL TOPLUM Haberi
Saliha Erdim Eğitim Bir-Senli Kadınlarla Buluştu

Eğitim- Bir –Sen Samsun 1 nolu Kadın Komisyonu tarafından organize edilen  program Ömer Halis Demir salonunda gerçekleştirildi.

 

Proğram Eğitim Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Nimet Bolat’ın selamlama konuşması ile başladı.

 

Proğrama Eğitim –Bir- Sen’li kadın üyeler ve Samsunlu hanımlar katıldı. ‘Çocuklarımızı nasıl büyütmeliyiz?’ başlığı altında yapılan konuşma da sevgi temelli yaklaşımın altı çizildi.

 

Uzman aile danışmanı ve  yazar Saliha Erdim, "  İnsan ve insanlığın ayakta kalabilmesi sevgi medeniyeti ile,insanlığın gönlünde sevgi kabiliyetini açığa çıkarması ile olur. İnsanı ayakta tutan iki dinamik sistem vardır.Biri iskelet sistemi diğeri moral sistemidir. Kendimizi iyi hmemiz bütün iyi işlerin başlanğıcıdır.İşe kendimizi sevmekle başlamak gerekir.

 

Kendisini sevmeyen değer vermeyen Rabbini bile sevemez.Sevmek bir görevdir.Var olduğumuz için Alllah bizi değerli kıldı.İnsan, Alllah’ın gözbebeğidir.Hayatı, ibadete çevirecek bir anlayış ve algı içerisinde olmak, insanın kendisine iyi gelecektir."dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Saliha, Erdim, Eğitim, Bir-Senli, Kadınlarla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı