Haber Detayı
08 Nisan 2022 - Cuma 17:02 Bu haber 604 kez okundu
 
Salıpazarı'nda Diyanet Gençlik Merkezi açıldı
Salıpazarı Fatih Camii’nin alt katında inşa edilen Diyanet Gençlik Merkezi’nin açılışını, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Salıpazarı'nda Diyanet Gençlik Merkezi açıldı


Açılışa Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, protokol üyeleri, vatandaşlar ve gençler katıldı.

 

Salıpazarı Diyanet Gençlik Merkezi’nin en kısa sürede tamamlanması için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Samsun Valisi Dağlı, "Mübarek Ramazan ayında da bu hayırlı hizmetin açılışı için bir araya geldik. Kütüphanesi, çalışma odaları, spor alanları, mutfağı, şark odası, toplantı salonu ve sınıflarıyla çok güzel bir şekilde inşa edilerek çocuklarımız, gençlerimiz ve belirli günler için de kadınlarımızın istifadesine sunulan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum.

 

Bizler çocuklarımızın ve gençlerimizin kodlama, sanat, spor ve bilim alanlarında güzel vakit geçirebileceği mekanları oluşturmak ve sayılarını artırmakla yükümlüyüz. Eğer biz bunu yapmazsak çocuklarımız başka yerlere gitmek durumunda kalır. Bunu önlemek anlamında da bu merkezleri oldukça önemsiyor, milletimizi bir araya getiren değerlerin ve insani hasletlerin nesilden nesile aktarılmasına katkı sağlayacak nitelikli bir gençlik yetiştirilmesi bağlamında büyük bir önem arz ettiğine inanıyoruz. İnşallah buraya gelen çocuklarımız ve gençlerimiz dini, milli ve ahlaki değerlerle yetişip, ülkesine ve milletine faydalı insanlar olacaklar.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı'nda, Diyanet, Gençlik, Merkezi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı