Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 14:00 Bu haber 151 kez okundu
 
Salıpazarı'nda selin yıktığı set duvarlar yapılıyor
Samsun’un Salıpazarı İlçesinde yaşanan sel felaketinde zarar görerek yıkılan set duvarlar DSİ tarafından yeniden yapılıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Salıpazarı'nda selin yıktığı set duvarlar yapılıyor

Samsun’un Salıpazarı İlçesinde yaşanan sel felaketinde zarar görerek yıkılan set duvarlar DSİ tarafından yeniden yapılıyor.

Bereket ve Yavaşbey Mahalleleri sınırları içerinde yer alan ve Terme Çayı kenarlarında bulunan set duvar çalışmalarını yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

BÜYÜK YARALAR ALDIK

Selden hemen sonra başlayan çalışmalarda sona yaklaşıldı diyen Belediye Başkanı Halil Akgül, “Yaşadığımız selden büyük yaralar aldık. İki vatandaşımızı kaybettik. Şehir Merkezinden geçen Terme Çayı üzerinde bulunan köprüler ve set duvarlar yıkıldı. Alt yapı ve üst yapılar zarar gördü. Kırsal mahallelerimizde sanat yapıları ve yollarımız kullanılamaz hale geldi. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi.

DEVLETİMİZ ÇOK GÜÇLÜ

Başkan Akgül, “ Devletimiz ve kurumlarımız çok güçlü, bu süreçte gerek merkezi yönetim gerekse Samsun Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlar bütün imkânlarını seferber ederek iki yıl gibi bir sürede yaralarımızı sardık.

Bütün ulaşım ağımızı yeniden elden geçirdik. Şehir merkezinde bulunan ve hasar gören bütün köprülerimizi yıkılarak yerlerine yenilerini inşa ettik. Alt yapı ve üst yapıları yeniden yaptık. Son olarak bu gün burada Terme Çayı kenarlarında bulunan yaklaşık bin metre set duvarı taş tahkimat yaparak güçlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Salıpazarı'nda, selin, yıktığı, set, duvarlar, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı