Haber Detayı
25 Mayıs 2021 - Salı 13:11 Bu haber 346 kez okundu
 
SAMGAZ'dan Asfalttaki Çökmelerle İlgili Açıklama
Samsun Doğalgaz Dağıtım Şirketi SAMGAZ, İlkadım Fevzi Çakmak Mahallesi Şair Süleyman Nazif Sokak üzerindeki asfalt kaplamanın çöktüğü haberleri üzerine bir açıklama yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
SAMGAZ'dan Asfalttaki Çökmelerle İlgili Açıklama

 

SAMGAZ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ SAMGAZ olarak Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve Kavak ilçelerinde doğal gaz dağıtımı gerçekleştirirken, abonelerimizin güvenli doğal gaza kesintisiz bir şekilde ulaşmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

2021 yılı yatırım programımız, nisan ayında başlayacak şekilde İlkadım Belediye Başkanlığı koordinasyonu ile onaylanmış ve çalışmalara Fevzi Çakmak Mahallesi’nden başlanmıştır. Bu doğrultuda haberlere konu olan Şair Süleyman Nazif Sokak üzerindeki doğal gaz alt yapı çalışmalarımız 12-14 Nisan tarihleri arasında tamamlanmış; teknik işlemlerin ardından 29 Nisan itibarıyla ilgili hatlar devreye alınarak bölgede doğal gaz kullanımına başlanmıştır.

 

 

Yapılan çalışmalarda SAMGAZ olarak yükümlülüğümüz, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini en ön planda tutarak güvenli bir şekilde doğal gaz arzını sağlamak amacıyla yapılan kazı işlemlerinin, asfalt atılabilecek şekilde statik malzeme ile kapatılıp sıkıştırılmasından ibarettir.

 

 

Yüzey kaplama veya asfaltlama işlemleri ise, ilgili belediyelerin yükümlülüğündedir. Bununla birlikte şirketimiz, söz konusu güzergah üzerinde yağmurla açılan bu çukurların yeniden yapılmasında belediyemize gerekli desteği vermiş aynı gün içinde açılan kazı bölgeleri tekrar kapatılmıştır. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMGAZ'dan, Asfalttaki, Çökmelerle, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı