Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 19:18 Bu haber 1727 kez okundu
 
SAMKOL'dan Samsun Tablet Kampanyasına destek
2010 yılında Samsun’da faaliyet gösteren Koç Grubu yöneticilerinin gönüllülük esası ile bir araya gelerek kurduğu oluşum SAMKOL, ( Samsun Koç Lobisi) Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Tablet kampanyasına destek verdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
SAMKOL'dan Samsun Tablet Kampanyasına destek

 

SAMKOL dönem başkanı Ömer Levent Tekdemir, Samkol Başkan Yardımcısı Ersin Başar ,Samkol Genel Sekreteri Erol Mertan ve Samkol üyesi Mert Örge sağladıkları 30 adet tableti, Samsun'daki 6 okulda ihtiyacı olan öğrenciler için bizzat teslim etti.

 

 

SAMKOL dönem başkanı Ömer Levent Tekdemir, bağışlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Günümüz koşullarında hepimizin hayatını olumsuz etkileyen Pandemi sürecinde de  ‘Eğitimde fırsat eşitliğine’ dikkat çekmek ve imkanı olmayan devlet okullarımızda eğitim gören yavrularımıza bir nebze destek olmak adına her bir üyemiz için 1’er adet olmak üzere toplamda 30 adet tableti bağışlama kararı aldık. Bu çalışmamızın imkanı olan birçok kişi yada kuruluşa da örnek olmasını bekliyoruz.

 

 Tabletlerimizi okul müdürlerimize teslim ederek okullarda oluşan EBA destek noktalarında yavrularımızın kullanıma kazandırdık. Bu projeyi hayata geçirmemizde desteklerinden dolayı tüm SAMKOL üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Özellikle son yıllarda kendi imkanlarımızla fırsat buldukça sürdürülebilir ve insanlığa fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri üretmeye çalışmaktayız." dedi.

 

SAMKOL'un projeleri hakkında da bilgi veren Ömer Levent Tekdemir açıklamasını şöyle tamamladı:


Projelerimizden bazıları ; Samsun Belediye Ortaokulu English Street projesi (Şubat 2019 ), Sevgi Evlerindeki öğrencilerin katılımının sağlandığı 100.yıl Golf turnuvası   (Haziran 2019 ), Turmepa ile Terme Kumcağız Köyü Ortaokulu öğrencileri ile kıyı temizliği projesi (Haziran 2019 ),  Salıpazarı Anaokulu çocuk oyun alanı zemin yenileme projesi (Ocak 2020 ),  Atakum Rehberlik Araştırma Merkezi kütüphane projesi (Şubat 2020 ). 
 

5'e adet Tablet desteği verdiğimiz okullarımız;

Altınkum İlkokulu ,Sarayköy İlkokulu, Balaç İlkokulu ve Ortaokulu, Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu, Denizevleri Ortaokulu, Hacınaipli Ortaokulu."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMKOL'dan, Samsun, Tablet, Kampanyasına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');