Haber Detayı
14 Mart 2022 - Pazartesi 17:37 Bu haber 549 kez okundu
 
Samsun Amfitoyatro Teknofest’e Hazırlanıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi TEKNOFEST hazırlıkları kapsamında etkinliklerin bir kısmının düzenleneceği Doğu Park’ta hasar gören amfitiyatroyu onarıyor.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Samsun Amfitoyatro Teknofest’e Hazırlanıyor

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, TEKNOFEST çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Birçok noktada hazırlık yapan Büyükşehir Belediyesi, etkinliklerin bir kısmının düzenleneceği Doğu Park Amfitiyatro alanını yeniliyor.

 

Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından alanda yapılan çalışmalar sürüyor. Amfitiyatrodaki ahşap oturaklar yerlerinden söküldü. 16 metreküp oturak, kamyona yüklenerek ahşap atölyesine getirildi. Burada 4 tarafı planya makinesinden geçirerek, dış kısmı çürüklerden temizlenen tahtalar boyanıp verniklenecek. Kullanılamayacak olanlar ise yenilenecek.

Makine İkmal ve Onarım Daire Başkanı Savaş Kaygusuz, çalışmayı kısa sürede tamamlayarak, oturakları yerlerine yerleştireceklerini belirtti. Kaygusuz, “Doğu Park Amfitiyatro, TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında kullanılacak bir alan. Kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp amfitiyatroyu TEKNOFEST’e hazır hale getireceğiz” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Amfitoyatro, Teknofest’e, Hazırlanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı