Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 13:01 Bu haber 2705 kez okundu
 
SAMSUN, BAYRAMDA EN ÇOK SMS GÖNDEREN DÖRDÜNCÜ İL OLDU
Vodafone aboneleri, arife günü ve Kurban Bayramı’nı kapsayan 5 günde yaklaşık 1 milyar dakika ses, 490 milyon SMS ve 17 milyon GB mobil internet kullandı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
SAMSUN, BAYRAMDA EN ÇOK SMS GÖNDEREN  DÖRDÜNCÜ İL OLDU

Samsun, bayramda en çok SMS gönderen dördüncü, en çok konuşan sekizinci ve en çok mobil internet kullanan onuncu il oldu.

 

27 Ağustos2018–Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone, bu yıl da Kurban Bayramı’nda Türkiye’nin dört bucağındaki 23,4 milyon abonesine kesintisiz iletişim ayrıcalığı yaşattı. Vodafone’un Kurban Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre, Vodafone’lular arife günü ve bayramı kapsayan toplam 5 günde yaklaşık 1 milyar dakika konuştu, 490 milyon SMS attı ve 17 milyon GB mobil internet kullandı. Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle bol bol hasret gideren Vodafone’luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre yaklaşık2 kat arttı.Samsun, bayramda en çok SMS gönderen dördüncü, en çok konuşan sekizinci ve en çok mobil internet kullanan onuncu il oldu.

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

 

“Vodafone olarak, yaptığımız her işin merkezine müşterilerimizi yerleştiriyoruz. Onların ihtiyaçlarını tam olarak anlamaya ve karşılamaya odaklanıyor; ürün ve hizmetlerimizi bu anlayışla geliştiriyoruz. Türkiye’de herkesin onları önemsediğimizi ve Vodafone müşterisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu bilmesini istiyoruz. Bu anlayışla, her bayramda olduğu gibi, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda da geniş kapsama gücümüzle abonelerimizin kesintisiz iletişim ihtiyacını karşıladık. Abonelerimiz 1 milyar dakika konuştu, 490 milyon SMS attı ve 17 milyon GB mobil internet kullanarak sevdikleriyle hasret giderdi. Bu vesileyle, tüm halkımızın geçmiş bayramını kutluyoruz.”

 

En yoğun trafik İstanbul ve Ankara’da yaşandı

 

Vodafone’lular bayram boyunca Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan sevdikleriyle bol bol konuştu, mesajlaştı ve veri alışverişinde bulundu. Buna göre, bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıylaİstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Samsun, KonyaveVanolurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Samsun, Konya, Adana, Antalya, İzmir, BursaveVanolarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Bursa, Balıkesir, Şanlıurfa, MuğlaveSamsunşeklinde sıralandı.

 

Yurtdışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkeler sırasıyla Almanya, Afganistan, KKTC, Mısır, Fransa, Suudi Arabistan, Hollanda, Belçikave Yunanistanolurken, en çok SMS deİngiltere, KKTC, Almanya, Fransa, Türkiye, Hollanda, Avusturya, Azerbaycanve Rusya Federasyonu’na gönderildi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SAMSUN,, BAYRAMDA, EN, ÇOK, SMS, GÖNDEREN, , DÖRDÜNCÜ, İL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı