Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 22:02 Bu haber 708 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir den esnafa destek açıklaması.jpg
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, geçen Mayıs ayında açıkladığı destek paketi kapsamında şu ana kadar 3 bin 46 esnafa destek verildiğini açıkladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir den esnafa destek açıklaması.jpg

Büyükşehir Belediyesi 3 bin 46 esnafa destek verdi

Esnafa yapılan 1000 TL’lik yardımların aralıksız  sürdüğünü belirten Demir maddi yardımların bayram sonrasında da devam edeceğini açıkladı.

 

 Geçen Mayın ayında Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) arasında imzalanan esnafa pandemi desteği protokolü kapsamında 1000’er TL nakdi destek sağlanacağı açıklanmıştı.  

 

Bu açıklama sonrasında Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa kara, kahveci ve çayıocağıo esnafının gereken yardımı  almadığını belirterek konu ile ilgili basın açıklaması yapmıştı.

 

Bu açıklamanın ardınndan Samsun Büyükşehir Belediyesi esnaflara yapılan  yardımlar hakkında açıklamada bulundu.

 

Büyükşehir’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 

Pandemi desteğinden yararlanmak isteyen esnaf, Samsun ESOB’a başvuru yaptığı başvurunun ardından destek alacak esnafların belirlenmesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlar verilen hesaplara aktarıldı.

 

Destek verilen esnafın 524’ü çay ocağı ve kahvehane işletmecisi

Pandemi süresince emlak istimlak, ulaştırma, aile ve sosyal hizmetler, mali hizmetler, destek hizmetleri, kültür ve SASKİ olmak üzere toplam 44 milyon 400 bin TL katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, açıklanan Kovid-19 destek paketi ile de esnafın yanında oldu.

Lokanta, erkek ve bayan kuaförü, çay ocağı, kahvehane ve kafeler başta olmak üzere birçok esnafa desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi şuana kadar merkez 4 ilçede 3 bin 46 esnafa destek ödemesi yaptı. Yapılan yardımların 524’ünü ise çay ocağı ve kahvehane esnafı oluşturdu.

 

Bayramdan sonra diğer ilçeler

Diğer ilçelerde de yaklaşık 4 bin 500 esnafın başvuruları Esnaf Odaları Birliği tarafından alındı. Başvuruların tasnif ve listelemesinin tamamlanmasının ardından bayram sonrası da bu ödemeler yapılacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Demir, den, esnafa, destek, açıklaması.jpg,
Yorumlar
Haber Yazılımı