Haber Detayı
16 Mayıs 2021 - Pazar 18:07 Bu haber 1092 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi 300 Adet Elektrikli Scooter Aldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsunluların ücretini ödeyerek yararlanabilmesi için 300 adet elektrikli scooter aldı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi 300 Adet Elektrikli Scooter Aldı

300 elektrikli scooter, Doğupark, Kurtuluş Yolu, Batıpark ve Adnan Menderes Bulvarı’nda  faaliyet gösterecek.

 

Scooterlerden  yararlanmak isteyenler ücretini kredi kartı veya Samkart ile ödeyebilecek.

 

 Samsun Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

 

“Ekonomik avantajları ve çevre dostu özellikleriyle tüm dünyada hızla yaygınlaşan pratik kısa mesafe ulaşım aracı elektrikli scooterlar, kentlerde trafik yoğunluğunun ve otopark probleminin azalmasına büyük katkı sağlıyor. Yazılımları Türk mühendisler tarafından geliştirilen takip modüllü yerli ve milli yapım elektrikli scooterlar, tek şarjla 50 kilometre mesafe kat edebiliyor.

 

Saatte 35 km hıza ulaşabilen scooterler için  hazırlıklar sürdürülüyor. Doğupark, Kurtuluş Yolu, Batıpark ve Adnan Menderes Bulvarı’nda başlayacak hizmet, 300 elektrikli scooterla start alacak ve zamanla daha da genişletilecek. 

 

Projeyle ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  “Karadeniz Bölgesi’nde farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Spor Şehri’ Samsun’da sosyal sorumluluk adına önemli bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz.  Yakın zamanda başta Adnan Menderes Sahili olmak üzere belirlediğimiz lokasyonlarda elektrikli scooterları vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız.

 

3 aylık süreçte gözlem ve analizler yaparak istasyonları ve park alanları oluşturacağız. Bu eğlenceli seyahatten yararlanmak isteyenler ise ücretini kredi kartı veya Samkart ile ödeyebilecek” dedi.

300 elektrikli scooter, Doğupark, Kurtuluş Yolu, Batıpark ve Adnan Menderes Bulvarı’nda  faaliyet gösterecek. Scooterlerden  yararlanmak isteyenler ücretini kredi kartı veya Samkart ile ödeyebilecek.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, 300, Adet, Elektrikli, Scooter, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı