Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:41 Bu haber 1634 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Esnaflara Biner Lira Pandemi Desteği
İlkadım ve Canik Belediyelerinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi de esnafa destek için 10 milyon lira kaynak ayrıldığını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Esnaflara Biner Lira Pandemi Desteği

 

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, İlkadım ve Canik Belediyelerinin esnafa destek verdiğini belirtmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve SESOB Başkanı Eyüp Güler’e de çağrıda bulunmuştu.

 

İlk etapta İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy’deki berber ve kuaförler, kahvehaneciler, lokantacılar, servisçiler,  kantinciler, çay ocakları, hamam ve saunalar, çay ocakları, bilardo salonları, masaj salonları, play stationculara  verilecek olan destekler için SESOB ve Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı.

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen törene Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün ve SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler katıldı.

 

 

 İmzalanan protokol kapsamında SESOB tarafından merkez ilçelerde belirlenen yaklaşık 5 bin esnafa 1000 liralık maddi destek ulaştırılacak. Esnaflar 15 Haziran’a kadar SESOB’ a başvuruda bulunarak bu desteği alabilecek.

 

 

 ESNAFLAR SESOB'A BİZZAT MÜRACAAT EDECEK, DESTEK HESABA YATACAK

 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, pandemi döneminin her kesimi olduğu gibi esnafı da olumsuz etkilediğini belirtti. Bayram,  “Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemde Samsunlulara, kira ertelemesi, ulaşım, gıda desteği olarak toplam 44 milyon 400 bin lira katkımız oldu.

 

Şimdi de pandemide işyerlerini açamayan esnaflarımıza, 10 milyon liralık acil yardım paketini açıklıyoruz. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı ile özellikle bu kapanma döneminde iş yerini kapatma durumunda olan esnafa biner lira nakit destek sağlayacağız. Bunun için 10 milyon liralık bütçe ayırdık.  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin bize vereceği listede yeralan esnafların hesaplarına 1000’er  lira nakit para yatıracağız.” dedi.

 

Genel Sekreter Bayram,  Belediye’nin 153 nolu Çağrı Merkezi’nin de 7 gün 24 saat açık olduğunu dile getirerek, başvuran, mağdur olduğunu, geliri olmadığını anlatan vatandaşlarımıza da destek olunduğunu ve bu uygulamanın devam ettiğini söyledi.

 

 

SESOB BAŞKANI GÜLER: BAYRAMA KADAR YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

 

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler de, Covid-19’dan dolayı küçük esnaf ve sanatkarın çok etkilendiğini ve çok zor duruma düştüklerini belirterek, “Lokantacı esnafımız, erkek berberlerimiz, bayan kuaförlerimiz, servisçi esnafımız özellikle, kahveci, çay ocağı, bilardo salonları, hamam sauna, masaj salonları, halı saha, internet kafeler, kafe ve kafeteryacılar bu esnaflarımız 15 aydır kapalı durumdaydı.

 

 

 İlk etapta belediyemizin ayırdığı bütçeye göre seçtiğimiz esnaflarımız bunlar. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e, Genel Sekreterimiz İlhan Bayram’a, emeği geçen tüm arkadaşlara esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz. Kısıtlama nedeniyle tüm esnaflarımızın odamıza gelemeyeceği düşüncesi ile bu müracaatların süresini 15 Haziran’a kadar uzattık. Bu zaman dilimi içerisinde odamıza bizzat gelen ve IBAN numarasını veren, öncelikle yukarıda belirttiğimiz esnaf gruplarının hesaplarına biner lira yatırılacak.” Diye konuştu.

  

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi’nden, Esnaflara, Biner, Lira, Pandemi, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı