Haber Detayı
21 Mart 2022 - Pazartesi 11:54 Bu haber 624 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir’e ‘Kurumsal Kültür Sanat’ ödülü
Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu, “Kurumsal Kültür Sanat Ödülü’ne layık görüldü.
SİYASET Haberi
Samsun Büyükşehir’e ‘Kurumsal Kültür Sanat’ ödülü

Ankara’da düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Kültür ve Sanat Kongresi, yerel yönetimlerin kültürel çıktıları değerlendirildi. Ayrıca sonraki yılların kültür-sanat faaliyetlerinin yol haritasının çıkarılacağı kongrede Samsun Büyükşehir Belediyesi de ödüle layık görüldü.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan YardımcısıMehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Şen ve Hamza Dağ'ın yanı sıra partinin üst kademesi, belediye başkanları, yazar, tarihçi, kültür ve sanat insanlarının katıldığı kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir deyer aldı.

Kongreye yaklaşık 200 belediye başkanı, belediyelerin kültür ve sosyal işlerden sorumlu daire başkanları ve müdürleri de katıldı. AK Parti'nin kültür ve sanata bakışı, AK Parti belediyeciliğinde kültür-sanatın yeri, kültür-sanat-mekan yönetimi ile dijital dünyada kültür-sanat gibi birçok konu, kongrenin gündeminde yer aldı.

Ayrıca yerel yönetimlerde kültür-sanat alanında başarılı çalışmalar yapan belediyeler de ödüllendirildi. Bu ödüllerden biri de Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne verildi.

Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğu, “Kurumsal Kültür Sanat Ödülü’ne layık görüldü. Başkan Mustafa Demir ödülü, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Şen ve Hamza Dağ’ın elinden aldı.

             

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Büyükşehir’e, ‘Kurumsal, Kültür, Sanat’, ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı