Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 13:59 Bu haber 2549 kez okundu
 
Samsun CHP'den İftar yemeği
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde partililer bir araya geldi
SİYASET Haberi
Samsun CHP'den İftar yemeği

CHP İl Başkanlığı Gazi Sosyal Tesislerinde iftar yemeği verdi.

Yemeğe, CHP İl-İlçe ve İYİ Parti İl-İlçe Teşkilatı üyeleri, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin DemirtaşADD, Eğitim İş, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

 

ÜLKE YANGIN YERİ
İftar yemeğinde konuşan CHP İl Başkanı Fatih Türkel, ülkenin yangın yeri olduğunu söyledi. Türkel, insan haklarının rafa kaldırıldığını, ülkenin parsel parsel satıldığını öne sürerek, "Ormanın birinde yangın çıkmış, hayvanlar bir tarafa kaçışıyor. Ormanı ölüm korkusu almış. Fil, bakıyor bir serçe ufacık gagası ile su alıyor ve ateşin üzerine atmaya çalışıyor. Serçe diyor ki ben ateşi söndüremeyeceğimi biliyorum da, en azından yönüm belli olsun. Serçe o ateşi söndürmeye çalışırken bir mucize oluyor. Diğer serçeler ona katılıyor. Serçeler orman yangınını hep beraber söndürüyor. Sen aslansın-kaplansın denildiğinde herkes gururlanır. Ama biz hep beraber serçe olalım. Ülke yangın yeri. Bu yangını hep beraber söndürelim" dedi.

 

GELİYOR GELMEKTE OLAN
İftar yemeğinde "Karanlığın en yoğun olduğu an, şafağın sökmesine az kaldığı zamandır" diyen CHP İl Başkanı Fatih Türkel, halkın iktidarının yakın olduğunu vurgulayarak, "Millet İttifakı geliyor. İnim inim inleyen emekçilere, mazlumlara, garibanlara, çifçilere sesleniyorum. Gözünüz aydın olsun. Geliyor gelmekte olan." diye konuştu. 

Türkel'in ardından milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu da birer konuşma yaptı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, CHP'den, İftar, yemeği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı