Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 18:41 Bu haber 893 kez okundu
 
Samsun CHP’den Mahkeme Kararına tepki
CHP Samsun İl Başkanlığı Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nın yargılandığı mahkemece 4 Yıl 2 Ay ceza alarak tahliye edilmesine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Samsun CHP’den Mahkeme Kararına tepki

Adaletin tecelli etmediğini öne süren CHP Samsun İl Başkanlığı Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Umut Alkaç dava sonucu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada verilen cezanın göstermelik ve yetersiz olduğunu söyledi.

 

Av. Umut Alkaç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“ Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. netice itibari ile yargılandığı mahkemece 4 Yıl 2 Ay ceza alarak tahliye edildi.

 

Kamunun kaynaklarını kullanmak suretiyle kendilerine rüşvet yolu ile menfaat sağlayan bir organizasyon ortaya çıkarılabilecek iken gerekli soruşturma yapılmamış, maddi gerçek tam olarak ortaya çıkartılmamıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı tüm boyutlarıyla aydınlatılmamıştır.

 

Kamu yetkilerini kötüye kullanan, bu sayede milyonlarca lira değerinde haksız servet edinen bir organizasyonun sadece çantacısı olan BAHATTİN K.’ya verilen ceza göstermelik ve yetersizdir.

 

Kamu vicdanını rahatlatacak, yargıya güven sağlayacak bir soruşturma ve yargılama yapılmamıştır. Halkın yararına çalışması gerekirken kendi menfaatlerine çalışıp suç işleyenlere gereken ceza verilmemiş, neticeten Adalet Tecelli Etmemiştir.

 

Adalet tecelli edene kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, CHP’den, Mahkeme, Kararına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');