Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 15:31 Bu haber 2635 kez okundu
 
Samsun CHP'den Yakakent Çıkarması
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İlçe Başkanları Kurul Toplantısını Yakakent te gerçekleştirdi. CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Yakakent Belediyesi'ndeki İnsan Kaçakçılığı organizasyonunun peşini bırakmayacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
Samsun CHP'den Yakakent Çıkarması

CHP İlçe Başkanları Toplantısı öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve 17 İlçe Başkanı ile Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nda Samsun ve Türkiye gündemine oturan Yakakent Belediyesi’nin “İNSAN KAÇAKÇILIĞI ORGANİZASYONU” ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

 

 CHP Yakakent Meclis Üyesi Ahmet Cirit, "Yakakent Belediye Başkanı kültürel faaliyetlerde bulunmak kaydıyla meclisten yurt dışına insan gönderme yetkisi almış, lakin geri gelen sadece Yakakent Belediye Başkan Yardımcısı olmuştur"  dedi.

 

BU SUÇUN FAİLLERİ VE MENFAAT ELDE EDEN HERKES HUKUK KARŞISINDA HESAP VERSİN 

Daha sonra söz alan  CHP Yakakent İlçe Başkanı  Hayri Kara da; "Türkiye'nin de gündemine oturmuş olan vatandaşlarımızın da malum olduğu üzere Yakakent belediyesinin adının bulaştığı organize insan kaçakçılığı suçu hepimizi derinden yaralamıştır. Almış olduğumuz bilgiye göre İçişleri bakanlığınca gerek belediye gerekse suçun işlendiği tarihte belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır.

 

Şimdi de görüyoruz kimse devlet de benim hukuk da benim her suçu işlerim birilerinin sırtına yıkar façayı kurtarırım bana bir şey olmaz diye hayal kurmasın hiçbir yetkili kendi yanlışlarını partisini kalkan kullanarak kapatmaya çalışmasın. Bu suçun bütün failleri bu suçtan menfaat elde eden herkes ama herkes mutlaka hukuk karşısında hesap versin" diye konuştu.

 

GİDEN KİŞİLER ARASINDA YAKAKENTLİ YOK!..

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel de konuşmasında şunları söyledi: " Almış olduğumuz bilgilere göre ortada, Türkiye genelinde örgütlenmiş yaklaşık 70 belediyede de aynı tezgâhı kurmuş bir yapılanmayı görüyoruz. 68 kişi gidiyor dönen sadece Belediye Başkan Yardımcısı. Giden kişilerden içerisinde Yakakent de oturan bir kişi yok.

 

KAÇIRILANLARDAN 10'AR BİN DOLAR PARA ALINMIŞ

Diğer taraftan basından da takip ettiğimiz üzere yurtdışına kaçırılan vatandaşlardan 10'ar bin dolar para alındığı söylenmekte. Belediye Başkanı da çıkmış CHP İl Başkanı CHP Parti meclis üyesini eleştirerek mağdurum demektedir. Sayın kıyma Sen Yakakent ilçelilerin, Cumhuriyet Halk partililerin aklıyla dalga mı geçiyorsun? Bu organize suça bilerek ve isteyerek bulaşmışsın. Herkesi kandırabilirsin ama Cumhuriyet Halk partilileri kandıramazsın.

 

BU ORGANİZASYONUN İÇİNDE BAŞKA KİMLER VAR?

Milyonlarca dolar paranın döndüğü iddia edilen bu organizasyon şeması içerisinde başka kimler var? Bu işin bürokraside önünü kimler açtı? Bu işin siyasi ayağını kimler üst düzeyde yönetiyor? Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Samsun halkından almış olduğumuz yetki ile sonuna kadar bu soruları sorma ya bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

BELEDİYE BAŞKANI MECLİSİ KANDIRDI

Kandırılan Yakakent Belediye Başkanı değil Kandırılan Belediye Başkanı tarafından meclisidir. Yakakent halkıdır. Kandırılan Samsun hemşerilerimizdir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu insan kaçakçılığı organizasyonu kamu vicdanında cevabını bulana kadar bu organize işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. "

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, CHP'den, Yakakent, Çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı