Haber Detayı
20 Mayıs 2022 - Cuma 17:10 Bu haber 330 kez okundu
 
Samsun’da 103. Yıl’a Unutulmaz Kutlama
Samsun’da 19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümüne unutulmaz kutlama.
YAŞAM Haberi
Samsun’da 103. Yıl’a Unutulmaz Kutlama

 

Samsun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümünde tüm Türkiye’den ziyaretçi akınına uğradı.

 

Atakum, Büyükşehir, Terme, İlkadım, Çarşamba Belediyeleri ve bir çok kuruluşun şehrin değişik kesimlerinde düzenlediği kutlamalar, yürüyüşler ve şenlikler bu yıla damga vurdu.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti milletvekilleri ve İYİParti’nin Türkiye’nin her tarafından gelen gençleri, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Partisi milletvekilleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Memeleket Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun; CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP PM Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Samsun’un önemli konukları arasındaydı.

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamanın büyük bir sevinç olduğunu kaydeden CHP Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “ Bu bayramın en güzeli, Samsun’da kutluyor olmamız. Selanik’ten parlayan bir güneşin şavkının vurduğu Samsun’dayız. Tarih kıymetlidir ama tarihin yazıldığı yerde okunursa o çok daha kıymetlidir. Bugün aslında büyük kahramanlıklarla dolu Türk tarihinin önemli bir kısmının yazıldığı, ruhun beden bulduğu Samsun’dayız. “dedi.

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Samsun’da program kapsamında ziyaretlerde bulundu, Samsun Tütün İskelesi'nde gençlerle bir araya geldi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, 103., Yıl’a, Unutulmaz, Kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı