Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 18:45 Bu haber 1399 kez okundu
 
Samsun'da 55 Bin 555 Fidan Dikildi
Daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genelgesiyle ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Samsun'da 17 ilçede 55 bin 555 fidan dikildi
- Haberi
Samsun'da 55 Bin 555 Fidan Dikildi


81 il ile saat 11.11'de eş zamanlı olarak Atakum-Büyükoyumca Mahallesi’nde düzenlenen fidan dikim törenine Samsun Valisi Osman Kaymak da katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çevre ve ağaçlandırma konusuna her gün özen göstereceğiz. Belediye olarak çevresel projelere büyük destek veriyoruz. Samsun, fidanları toprakla buluşturma projesine en fazla katılım sağlayan illerden bir tanesidir. Bu bizi hem mutlu ediyor, hem de gururlandırıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz her gün ağaç dikme bayramıymış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize güç verdiniz. Bize gelecekle ilgili umut verdiniz. Yönetici, idareci, öğrenci, aileler, engelliler ve yabancı öğrenciler olmak üzere hep birlikte bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu projenin geleceğimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çevre konusunda bilinçlenen gençlerin Türkiye’yi geleceğe taşıyacağını ifade eden Vali Osman Kaymak, “Türkiye’de bugün 11 milyondan fazla fidan dikiliyor. Fidanlar toprakla buluşacak. Samsun’da bize de verilen hedef 55 bin 555 adet fidandı. Bu projede bütün fidanlar sahiplenildi. Rastgele sanal ortamda yapılmadı. Gerçek bir fidan dikme etkinliği oldu. Proje başında hemen fidanların paylaşılması anlamında Türkiye’deki ilk 3 il arasına girdik.

Çevre ve ağaçlandırma konusunda büyük bir bilinçlenme var. Bugün buraya gelen çocuklarımız da bu bilinçle büyüyecekler ve bu güzel ülkemizi yarınlara taşıyacaklardır. Bu ağaç dikme etkinliği geleceğimiz için çok önemlidir. Ben bu projeye destek veren ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekili Dr. Ahmet Demircan ve protokol üyeleri ile birlikte Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın genelgesiyle ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Atakum-Büyükoyumca Mahallesi fidan dikim etkinliğinde fidanları toprakla buluşturup, can suyunu verdi.

17 İLÇEDE 27 LOKASYONDA 55 BİN 555 FİDAN

Bu kapsamda ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası bünyesinde gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetiştirilmesi amacıyla Samsun'da 17 ilçede 27 lokasyonda öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine ve 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden vatandaşların katkılarıyla 55.555 fidan toprakla buluştu.

Fidan dikim programına ayrıca, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Sezgin ÜÇÜNCÜ, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Orman İl İşletme Müdürü Celal Kanbur, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, sporcular, izciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, 55, Bin, 555, Fidan, Dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı