Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 17:54 Bu haber 1109 kez okundu
 
Samsun’da Anaokulu Öğrencilerinden 18 Mart Etkinliği
İlkadım Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, anaokulu öğrencileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’inci yıl dönümünü nedeniyle etkinlik gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Samsun’da Anaokulu Öğrencilerinden 18 Mart Etkinliği

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım Belediyesi Kreş  ve Gündüz Bakım Evi  Anaokulu öğrencilerinin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’inci yıl dönümünü dolayısı gerçekleştirdiği etkinliğe katıldı.

 

 “Ellerindeki Türk Bayrakları ile Başkan Demirtaş’ı kapıda karşılayan minikler ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Demirtaş, “Okul öncesi eğitimde yaşayarak öğrenmenin çocukların hayatına büyük bir zenginlik kattığını düşünüyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak için yapılan çeşitli etkinliklerle çocuklarımızın hayatına ne kadar çok pencere açarsak, ufuklarını da  o kadar zenginleştirebiliyorsunuz. Bu anlamlı günde öğrencilerimize vatan sevgisinin en öncelikli meselemiz olduğunu, anlamlı etkinliklerle yaşatan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

“Belediye Personeline Çanakkale Künyesi

 

eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kreş ve Gündüz Bakım Evi ziyareti sonrasında belediye hizmet binasında çalışan personellere 18 Mart Şehitleri Anma Günü anısına hazırlanan “İstiklalden İstikbale Çanakkale” hatıra künyesi hediye etti. ,” Demirtaş, “Çanakkale'de çok büyük bedeller ödendi, çok isimsiz kahramanımız şehit olarak vatan toprağını korudular. Biz de çalışan personellerimize  zaferin ne kadar şanlı bir zafer olduğunu, atalarımızın ne fedakarlıklarla canları pahasına bu vatanı koruduklarını hatırlanması adına hatıra künyesi oluşturduk. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet  yad edip  saygıyla anıyorum." Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Anaokulu, Öğrencilerinden, 18, Mart, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');