Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 16:48 Bu haber 972 kez okundu
 
Samsun’da Büyükşehir’den 920 aileye 460 ton yakacak yardımı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ihtiyaç sahibi 920 aileye 460 ton yakacak yardımı yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da Büyükşehir’den 920 aileye 460 ton yakacak yardımı

 Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşan soğuk kış günleri öncesinde ihtiyaç sahibi aileler yalnız bırakılmadı. Çözüm Merkezi'ne yakacak yardımı için başvuran vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalar başlatıldı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Uzman personel tarafından incelemeler yapılarak başlayan sürecin ardından, talepte bulunanların ihtiyaç sahibi olup olmadığı, ihtiyacın türü ve neler yapılabileceği konuları, Sosyal Yardımları Değerlendirme Kurulu ile yapılan görüşmeler sonucunda karara bağlanarak yardımlar yapılmaya başlandı.

920 AİLEYE 460 TON YARDIM
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülen projede, ekonomik yetersizlik nedeni ile ısınma ihtiyacını karşılayamayan İlkadım, Canik, Atakum ve Tekkeköy ilçelerinin içinde olduğu Samsun'da ikamet eden yüzlerce aileye ulaşıldı.  Büyükşehir Belediyesinin bu desteği sayesinde 920 aileye toplam 460 ton yakacak yardımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi yaklaşan kara kışta da vatandaşlarımızın yanındayız. Kışın etkilerini bir parça olsun azaltmak için her kış olduğu gibi yine ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, yakacak yardımı, gıda yardımı, hasta ve yaşlı vatandaşlarımıza yemek yardımı ve barınma yardımı yapacağız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Büyükşehir’den, 920, aileye, 460, ton, yakacak, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı