Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 19:29 Bu haber 1820 kez okundu
 
Samsun'da Cezaevi'ne Cami
Samsun İlkadım ilçesi Çatkaya Mahallesi'nde 16 dönüm alana kurulu olan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde yaptırılan Adalet Camii Törenle açıldı.
- Haberi
Samsun'da Cezaevi'ne Cami

Çevre düzenlemesi İlkadım Belediyesi, inşaatı hayırsever Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt tarafından yaptırılan ‘Adalet Camii’nin açılışı Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından yapıldı.

Açılışa, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ünsal Ağaoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Müftüsü Veysel Çakı, iş insanları koruma infaz memurları ve vatandaşlar katıldı. 

        Açılış töreni öncesi Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt bir açış konuşması yaptı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz yaptığı konuşmasında, "Bu işin yürütücüsü, tamamlayıcısı, her zaman desteğini yanımızda htiğimiz, çok da sevdiğimiz iş insanı ağabeyimiz Cemal Yeşilyurt'tur. Kendisine teşekkür ediyorum. Burada 'dağ başı' gibi tabir edilen bu noktada bir tesisin hizmete sunuluşunun ancak kullanılmaya başladıktan sonra ne kadar anlamlı olduğu görüldü." dedi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Çıtlak da cezaevi personelinin, vatandaşların, tutuklu ve hükümlü yakınlarının kullanacağı caminin ve sosyal donatıların çok değerli bir hizmet olduğunu vurgulayarak, "Hayırlı olsun. Cemal Yeşilyurt ağabeyimize de çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

        Valimiz  Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün gerçekten güzel bir programda bulunuyoruz. Öncelikle Adalet Camimiz hayırlı uğurlu olsun. Camimizi kazandıran vesile olan Cemal Yeşilyurt amcamızdan ve ailesinden Allah razı olsun.  Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki burada ibadet edildiği müddetçe onlarında amel defterlerine yazılacaktır.

        Konuşmaların ardından katkılarından dolayı günün anısına Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt’a Vali Osman Kaymak tarafından Teşekkür Belgesi verildi. Ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, 19 Mayıs 1919'un 100. Yılı anısına Samsun T Tipi Kapalı İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlüler tarafından yapılan Bandırma Vapuru maketini  Osman Kaymak ve diğer protokol üyelerine hediye etti.

       Daha sonra İlkadım ilçesi Çatkaya Mahallesi’nde bulunan ‘Adalet Camii’nin açılış kurdelesı Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından kesilerek ibadete açıldı.

        

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Cezaevi'ne, Cami,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da Cezaevi'ne Cami
Samsun'da Cezaevi'ne Cami
Samsun'da Cezaevi'ne Cami
Yorumlar
Haber Yazılımı