Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 16:53 Bu haber 516 kez okundu
 
Samsun’da Dilenci Operasyonu
İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan nedeniyle dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Samsun’da Dilenci Operasyonu

Denetimde, çarşı merkezi başta olmak üzere cami önleri, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu kavşak ve caddeler kontrol edildi.

 

 Vatandaşlardan para dilenen 10 yetişkin 6 çocukdilenci suçüstü yakalandı. Büyükşehir dilenci toplama merkezine getirilen dilencilere pandemi dolayısıyla üst aramaları yapılmadığı kontrollerde  5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 33'üncü maddesi uyarınca 187 TL para cezası kesildi.

“Ramazanın maneviyatı kullanan dilencilere müsaade etmeyin”

Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Özellikle kadın dilenciler çocuklarını kullanmak suretiyle duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para istiyor. Zabıta personelimiz bu durumun önüne geçmek için gece gündüz çalışıyor. Yakaladığımız her dilenci hakkında Büyükşehir belediyemizin toplanma merkezinde cezai işlem uyguluyoruz. Ramazan ayının maneviyatını kullanan bu uyanıklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. İlkadım’da bu tür vakaları en aza indirmek için dilencilere yönelik düzenlediğimiz denetimler aralıksız olarak  devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Dilenci, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı