Haber Detayı
14 Ocak 2022 - Cuma 14:46 Bu haber 608 kez okundu
 
Samsun'da Fahiş Fiyatla Mücadele toplantısı
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun STO, ESOB Başkanları ve yerel ve ulusal market zincirleri ve sektör temsilcileri ile fahiş ve haksız fiyatlarla mücadele toplantısı yaptı.
EKONOMİ Haberi
Samsun'da Fahiş Fiyatla Mücadele toplantısı

Samsun'da fahiş fiyat denetimleri tavizsiz sürecek!
 
 
 
Samsun Valiliği'nde Vali Dağlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, TSO Başkanı S. Zeki Murzioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı H. Eyyüp Güler, yerel ve ulusal market zincirleri ile sektör temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda, son dönemde başta temel gıda ve tüketim malzemeleri olmak üzere piyasada görülen fahiş ve haksız fiyat artışları ile fiyat etiketi, fiyatları manipüle etme, haksız ticari reklam ve ticari uygulamalar, stokçuluk ve dara düşümü konuları görüşüldü.
 
 
Döviz kuruna bağlı girdi maliyetlerindeki artışı gerekçe göstererek fiyatları artıran üretici, tedarikçi ve perakende işletmelerin, döviz kurundaki düşüşe paralel olarak satış fiyatlarını düşürmeleri konusunda da aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini dile getiren Vali Dağlı, " Ticaret İl Müdürlüğümüzce resen ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirterek, market, pazar yerleri, sebze ve meyve halleri ile gıda toptancılarında sürdürülen denetimlerde temel gıda ve tüketim ürünlerinde arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarının tespit edilmesi halinde üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler idari para cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır. 
 
Bu konudaki denetimlerimiz tavizsiz sürdürüleceltir." dedi.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Fahiş, Fiyatla, Mücadele, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı