Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 12:02 Bu haber 691 kez okundu
 
Samsun’da ‘Hükümet İstifa’ Eylemi
Samsun’da Emek ve Demokrasi Güçleri Hükümeti istifaya çağırdı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun’da ‘Hükümet İstifa’ Eylemi

Süleymaniye Geçidi’nde bir basın açıklaması yaparak Hükümeti istifaya davet eden Emek ve Demokrasi Güçleri, sözcüleri açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler:

 

“ Ülkemiz uzunca bir zamandır ağır bir ekonomik krizin altında ezilmekte. İktidarın her gün bir yenisini daha eklediği yandaş kayırmacı hamleleri krizi daha da arttırmakta ve bütün yük halkımızın sırtına yıkılmaktadır. Krizin yükünü, acısını, çarşıda ve pazarda can yakıcı olarak hisseden halkın dayanacak hali kalmamıştır.

 

Halkımız öfkesini, isyanını, taleplerini sokağa taşımaktadır. Ancak provokasyon edebiyatı ile halkın yoksullaştırmaya, pahalılığa karşı çıkan bu tepkisi karalanmaya çalışılmaktadır.  Halkın meşru ve demokratik eylemlerine provokasyon diyenler AKP’nin ekmeğine yağ sürmekte, baskı politikalarının önünü açmaktadır.

 

Bu zehirli dil derhal terk edilmeli ve AKP’ye karşı öfkesini gerektiğinde sokakta dillendiren halkın meşru eylemlerinin yanında yer alınmalıdır. Türk Lirası’nın hepimizi hayrete sokan bir hızla ve bile isteye değersizleştirilmesi ile kat kat yoksullaştık. Biraz daha idare edelim, bugünler de geçer diyebileceğimiz tek bir gün kalmadı. Dolar karşısında TL sadece bir günde yüzde 10’un üzerinde değer kaybetti ve bu yazı yazılırken de okunurken de TL Dolar karşısında değersizleştiriliyor.

 

Akp bir avuç ortağını zenginleştirmenin derdiyle, tek adamın inadıyla milyonlarca insanı her geçen gün daha da fakirleştiriyor. Artık ayrım kirasını, faturasını ödeyemeyen; mutfağının masrafını karşılayamayanlar ile saraylarda sefa sürenler, yatlarda halkın parasıyla uyuşturucu partileri yapanlar, binlerce liralık çantalarla atkılarla gezenlerin ayrımıdır. Tasarruf edin sabredin yetki verin diyenlerin boş lafları tencerelerimizi doldurmuyor.

 

Biz geçinemeyenler milyonlarız emeğimizi çalarak servetine servet katanlara bir kez daha haykırıyoruz. Dolar yükselirken halk yoksullaşıyor, geçinemiyoruz !!!

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, ‘Hükümet, İstifa’, Eylemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');