Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 12:15 Bu haber 185 kez okundu
 
Samsun'da İklim değişikliği etkinliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Dünya İklim Değişikliği ile mücadele günleri kapsamında 'İklimi Değil Kendini Değiştir' programı düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Samsun'da İklim değişikliği etkinliği

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Ali Tulumen, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkanları ile iklim değişikliği konusunda öncü olacak faaliyetlerin yürütüldüğünü ifade eden Başkan Mustafa Demir, "İklim Değişikliği sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli konusu. Geçtiğimiz aylarda Türkiye 2021 yılında çok büyük afetler ile mücadele etti. Ormanlarımız yandı. Ciğerimiz yandı.  Ortalama sıcaklığın 1.5 derece değişikliği ile dünyanın nasıl bir yere yürüdüğünü görüyoruz.

 

’Ayancık'taki sel, geçmiş yıllarda yaşananlara göre çok daha büyük bir afetti.  İklim değişikliği konusunun önemine vurgu yapılan bu etkinlik bu açıdan da çok önemli.  Büyükşehir Belediyeleri arasında Samsun olarak bütün imkanlarımız ile sizlerle birlikte bu farkındalığı en iyi biz oluşturacağız. Çünkü biz İlkadım şehriyiz. Her zaman ilklerin yaşandığı ve Türkiye'deki tüm belediyelere rol model olan bir şehiriz" diye konuştu.

 

‘SAMSUN İLKADIM ŞEHRİ’

Paris İklim Değişikliği Anlaşması'nın meclisten geçerek yasalaştığına dikkat çeken Başkan Mustafa  Demir, programda gençlere seslenerek, “Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasının ana temasını iklim değişikliği oluşturuyordu. Şu anda Paris İklim Değişikliği Anlaşması meclisten geçerek yasalaştı.

 

Bu ülkenin geleceği olan siz gençler ile birlikte ülkemizdeki tüm çalışma alanlarımızda imkan ve kabiliyetlerimizi iklim değişikliği ile mücadelede en üst düzeye çıkarıp dünyaya bu konuda örnek olacağız. Samsun ilkadım şehri. Bu alandaki mücadelenin de en iyisini en güçlüsünü yapmak durumundayız. Sizlere güveniyoruz ve sizleri seviyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, İklim, değişikliği, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');