Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 12:25 Bu haber 696 kez okundu
 
Samsun'da İzolasyonu İhlal eden 18 Kişi daha yakalandı.
Koronavirüs vakalarında birinciliği uzun süredir elinde tutan Samsun'da, takviye polis kuvveti, Jandarma ve ilgili ve tüm birimlerin denetimine rağmen sorumsuz vatandaşlar durdurulamıyor ve virüsü yaymaya devam ediyor.
ASAYİŞ Haberi
 Samsun'da İzolasyonu İhlal eden 18 Kişi daha yakalandı.

Samsun Valiliği :İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Alay Komutanlığı'nın  gerçekleştirdiği kontroller ve denetimler kapsamında dün Samsun'da karantina kurallarını ihlal eden 18 kişi daha yakalandı ve haklarında işlem yapıldı.

 

Samsun Valiliği dünkü denetimlerle ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

 

"5 Nisan 2021 Pazartesi günü Koronavirüs tedbirleri ve izolasyon denetimleri kapsamında yapılan uygulama, sabit yol uygulaması ve şok uygulamalarında;

 

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 76.670 şahsın HES kodu sorgulaması yapılmış, izolasyon kuralını ihlal eden 12 şahsa adli ve idari işlem yapılarak 27.000₺ para cezası uygulanmıştır. Ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 777 şahıs ikametlerinde denetlenmiş olup 4 şahsa karantina tedbirlerine uymamaktan adli ve idari işlem uygulanmıştır.

 

Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı tarafından 9.535 şahsın HES kodu sorgulaması yapılmış, izolasyon kuralını ihlal eden 2 şahıs hakkında idari işlem uygulanmıştır. Ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 797 şahıs ikametlerinde denetlenmiştir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun'da, İzolasyonu, İhlal, eden, 18, Kişi, daha, yakalandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı