Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 15:06 Bu haber 978 kez okundu
 
Samsun’da Köy Okullarında 800 Çocuk Sporla Buluşturuldu
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Okul Sporları birimince köy okullarında uygulanmak üzere hayata geçirilen "Okulda Spor Şenliği" ile şuana kadar 800’e yakın öğrenciye ulaşıldı.
ÇOCUK Haberi
Samsun’da Köy Okullarında 800 Çocuk Sporla Buluşturuldu

 

Son bir yıldır pandemi süreciyle okulların kapalı kalarak uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle ilçelerdeki köy okulları ve taşımalı eğitim merkezlerindeki öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine uygulanan proje kapsamında, okul sporları ekibi Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık, Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve Vezirköprü ilçelerindeki ilkokul ve ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Öğrenciler,  spor bilinci, kültürü ve farkındalığı oluşturmak, eğlendirmek, oyun ile eğitim yapmayı, sosyalleşmeyi sağlamak, bireysel etkinlikler yapabilme ve kişisel yeteneklerin farkına varabilmeleri için Salıpazarı Konakören okul bahçesinde kurulan istasyonlarda uzman ekipler kontrolünde sportif ve eğitsel oyunlar oynayarak eğlendiler.

 

Yapılan yarışmalar ve oyunlarda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye giren öğrencilere spor malzemeleri ve madalya hediye edildi.

 

Sekiz farklı eğitsel oyun ile 52 okulda toplam 5.200 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Köy, Okullarında, 800, Çocuk, Sporla, Buluşturuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı