Haber Detayı
02 Kasım 2021 - Salı 17:06 Bu haber 404 kez okundu
 
Samsun'da Madde Bağımlılığı ile mücadele toplantısı yapıldı
Madde bağımlılığının önlenmesi ve madde bağımlılarının eğitilerek topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Samsun'da Madde Bağımlılığı ile mücadele toplantısı yapıldı

Toplantıya, OMÜ RektörüProf. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, kamu kurum yöneticileri, yerel yönetimler ve STK temsilcileri katıldı. 

Uyuşturucu arzının engellenmesi, bağımlılıkla mücadelede alınan/alınacak tedbirler ile gençlerin ve çocuklarıın korunmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Vali Dağlı: " Bağımlılıkla mücadele büyük bir önem arz etmektedir. Bağımlılık yapıcı maddelerin insan sağlığına ve toplumu da içerisine alacak şekilde makro düzeyde ülkemize maddi ve manevi büyük zararlar verdiği göz önüne alındığında, uyuşturucu madde ticareti ve bu maddelere olan talebin olmaması ancak toplumunun tüm kesimlerini kapsayacak etkin bir mücadele ile mümkündür.

 Bizler tüm kurumlarımızla birlikte, gençlerimizin korunması için her türlü kolluk tedbirlerimizin yanı sıra ailelerin ve gençlerin konuyla ilgili eğitim almaları ve bilinçlenmeleri için de çalışmalarımızı kapsamlı ve sonuç odaklı bir şekilde kesintisiz devam ettiriyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bağımlılıkla mücadelede tüm yönetici ve personellerimizin azami hassasiyet göstermesini özellikle istirham ediyorum." dedi.dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Madde, Bağımlılığı, ile, mücadele, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı