Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 14:21 Bu haber 932 kez okundu
 
Samsun'da Özel Hastanede Erken Doğan Bebek İle Anneyi Ayırdılar
Samsun'da anne adayı D.D. (32) hamilelik sürecini takibeden doktorun görev yaptığı hastanede doğum yaptığına pişman oldu.
SAĞLIK Haberi
Samsun'da Özel Hastanede Erken Doğan Bebek İle Anneyi Ayırdılar

Hamileliğin son haftalarında  sağlık sorunları  nedeniyle erken doğum gerekliliği çıkınca, anneyi ve hamileliği takibeden doktor, sezaryenle erken doğum kararı verdi. Hastane, sezaryenle doğuma onay verdi ancak, erken doğan bebeğin küvöze alınması gerekliliğini gözardı etti.

Boş kuvöz olmamasına rağmen O Özel Hastane sezaryen ameliyatını yaptı. Solunum sıkıntısı çeken yenidoğan bebeği başka bir özel hastaneye sevkederken anneyi hastanelerinde tutarak bebekten ayrılmasına yol açtı. 


Anne D.D., ameliyat olduğu için hastanede kalırken bebek, bir başka özel hastanede kuvözde tedavi altına alındı.


Bebeğin Babası  Kazım Uzun, bu yaşananların tam bir skandal olduğunu ifade ederek, " Biz hamileliğin başından beri bu hastanede doktorumuza eşimi ve bebeğin gelişimini takibettiriyoruz. Son yapılan kontrolde de bebeğin sağlık sorunları nedeniyle erken doğumu gerekliliği doğdu.


Ancak hastane yetkilileri, hastanede kuvozlerin dolu olduğunu, yeni doğan bebeğin mutlaka kuvöze alınması gerekliliğini bilmelerine rağmen ısrarla sezaryenli doğumu hastanelerinde yaptılar. Sonrasında da bebeğimizi başka bir özel hastaneye sevkederek anne ve yenidoğan bebeği ayırdılar. Gönderdikleri hastane de bizden ekstra ücret aldı.

 

Eşim ameliyetlı haliyle buradaki hastaneden diğer hastaneye bebeği emzirmeye ve görmeye gitti. Para için bu yapılamaz, anne ve yenidoğan bebeği ayrılamaz. Madem kuvöz yoktu, erken doğum olacak ve ameliyat gerektirecek bir doğum operasyonunu neden orada yaptınız? Anne ve yeni doğan bebeği neden ayırdınız. Bu hiçbir vicdana, anlayışa, bilime ve etiğe sığmaz. Ben CİMER'e BİMER'e, Sağlıkbakanlığı'na gereken suç duyurusunda bulundum. Sonuna kadar da bu skandalın arkasında olacağım." dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Özel, Hastanede, Erken, Doğan, Bebek, İle, Anneyi, Ayırdılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı