Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 19:39 Bu haber 1919 kez okundu
 
Samsun'da Rekora İmza Atacak Hediyeli Aşı Kampanyası
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü özellikle 17-34 yaş arası gençlerin katılımının hedeflendiği, çeşitli hediyelerin verileceği “Hedef 1 Günde 55.555 Aşı” kampanyası düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Samsun'da Rekora İmza Atacak Hediyeli Aşı Kampanyası

30 Temmuz Cuma günü başlatılacak olan kampanya ile bir günde 55 bin 555 kişinin aşılanması bekleniyor.

 

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç ve Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, aşı kampanyasının tanıtımı için toplantılar düzenledi. Vali Dağlı Muhtarlarla toplantı yaparak kampanyayı anlatırlen, Samsun il Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç da Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nde bir basın toplantısı düzenledi.

 

Dr Oruç basın toplantısında şu açıklamalara yer verdi:

 

“ Etkinlik, Aşı Durağı olarak belirlenen Meydan Tramvay durağında Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in de  katılacağı etkinlikle 30.07.2021 Cuma günü, saat 11.00’ de gerçekleştirilecektir.

Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri binası önünden saat 10.30’ da, bandonun yapacağı ‘Aşı Farkındalık Yürüyüşü’ ile başlayacak olan etkinlik, yürüyüşün Aşı Durağı olarak belirlenen; meydan tramvay durağında sonlanmasının ardından; bando tarafından gerçekleştirilecek gösteri, kampanya tanıtım konuşmaları yapılarak etkinlik aşı duraklarımızda vatandaşlarımızın aşılama işlemlerinin yapılmasıyla devam edecektir.

Kampanya kapsamında il merkezi ve ilçeler dâhil olmak üzere 55 ayrı noktada ‘Aşı Durakları’ oluşturulması; aşı konusunda oluşan tedirginliklerin ve bilgi eksikliklerinin giderilmesi için ‘Aşı Bilgi ve Danışma Hattı’nın etkin kullanımı ile Alo Aşı uygulaması , tramvaylarda yapılacak bilgilendirme anonslarıyla insanların uyarılması, halkın daha kolay bilgilendirilmesi için sosyal medya kanallarının yoğun bir şekilde kullanımı ve gençlerimiz arasında aşı olma bilincinin artırılması için Valimiz tarafından sosyal medya üzerinden başlatılacak aşı etiket zinciri kampanyası düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sosyal medya uygulamaları ile açılacak olan #ETİKETler ile kampanya tanıtımına destek verilecektir.

 • #GENÇAŞI (Sevgili gençler, sizleri aşıya bekliyoruz!)

 • #DURAKTAAŞI (Aşı durağında buluşalım!)

 • #EVDEAŞI

 • #ALOAŞI

 • #HEDEF55555AŞI

 • #BenAşımıOldumŞimdiSıraSende!

 • #Aşınıoltribündeyerinial

Aşı duraklarına yerleştirilecek “Aşı Hatırası”, “Ben Aşımı Oldum; Şimdi Sıra Sende” fotoğraf çekim alanları ile aşı olan vatandaşlarımız ve özellikle gençlerimizin sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak kampanyaya destek olmaları hedeflenmektedir.

“Engelli ve Yaşlı Vatandaşlarımıza Evde Aşı” uygulama hizmetimiz devam etmektedir. Kampanya kapsamında bulunan Evde Aşı uygulaması ile halen aşı olmamış engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın en hızlı ve konforlu şekilde aşı olmaları sağlanacaktır.

Tüm diğer kurumlarla iletişime geçilerek kampanyanın tanıtımı ve yayılımının hazırlanmış olan mesajlar, görseller ile kampanyaya destek olunması hedeflenmektedir. Aşı zamanı gelmiş ve aşısını erteleyen vatandaşlarımızın telefonlarına hatırlatma ve bilgilendirme mesajları gönderilecektir.

Çeşitli hediyeler verilerek, özellikle gençlerin aşıya teşvik edilmesinin planlandığı kampanyada; aşısını yaptıran vatandaşlarımıza;

 • Samsunspor forması (20 Adet- Kampanya günü aşı olan kişiler arasından yapılacak olan çekilişle)

 • Ücretsiz ulaşım (Kampanya günü aşı olan kişilere)

 • Hediye Bisiklet Kampanya günü aşı olan kişiler arasından yapılacak olan çekilişle, 16- 30 yaş arası gençlerimize  (10 adet) hediye edilecektir.

 • Kampanyaya özel sektörden pek çok firma destek vermektedir. Afişlerde isimleri ilan edilerek vatandaşların çeşitli indirim ve hediyelerden haberdar olmaları sağlanacaktır. “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Rekora, İmza, Atacak, Hediyeli, Aşı, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı