Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 16:47 Bu haber 5538 kez okundu
 
Samsun'da Skandal! Biyokütle Enerji Santralcileri Mahkemeyi de Mührü de Dinlemiyor!
Hakkında 3 Mahkeme Kararı olmasına, Kaymakamlık ve Belediye tarafından mühürlendiğinin bildirilmesine rağmen, Oltan Köleoğlu'na ait Çarşamba Biyokütle Enerji Santralinde çalışmalar devam ediyor.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da Skandal! Biyokütle Enerji Santralcileri  Mahkemeyi de Mührü de Dinlemiyor!

Çarşamba Eğercili'de kanunsuz ve huıkuksuz olarak yapımı devam eden ve yetkililerin, mahkeme kararlarına rağmen inşaatına göz yumdukları Santralin geçtiğimiz Pazartesi günü Mahkeme Kararı gereği Belediye mühürlendiği Çarşamba Kaymakamı tarafından Mimarlar Odası Başkanı'na bildirilmişti.

 

Ancak dün Santral önünde mahkeme kararlarının uygulanması için basın açıklaması yapan SAMÇEP üyeleri, dış kapının mühürlenmediğini ifade etmiş, içerideki, kapının mühürlendiği bilgisi verilmiş ancak  mühür gösterilmediği gibi mühürleme tutanağı da ilgililere gösterilmemişti.

 

Bugün de mühürlendiği öne sürülen santralde inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği ortaya çıktı. Çevrede yaşayan sakinler santral önünde nöbet tutarak faaliyetleri gözlemlediler. Vatandaşların çektiği fotoğrafta inşaat alanına çimento kamyonu ve ardından bir pikap giriş yapıyor.

 

Çevre sakinleri santraldeki çalışmaların aralıksız ve aksamadan sürdürüldüğünü fotoğraflarla tespit ettikten sonra  durumu Jandarmaya bildirdiler.

 

Jandarma'nınKaymakamlığı adres göstermesi üzerine de Çarşamba Kaymakamlığı'na mahkeme kararlarının uygulanması, mührün sökülmesi ve faaliyetlerin devam edilmesi ile ilgili, olaralk şikayet dilekçesi verdiler.

Vatandaşlerin tepkisine yol açan kanunsuzluk hakkında Kaymakamlık ve Belediye yetkililerinin ortaya koyacağı tavır merakla bekleniyor!..

BU FOTOĞRAFLAR BUGÜN ÇEKİLDİ

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Skandal!, Biyokütle, Enerji, Santralcileri, , Mahkemeyi, de, Mührü, de, Dinlemiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı