Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 15:47 Bu haber 1640 kez okundu
 
Samsun'da Su Zammına Karşı Platform Kuruldu
Samsun'da 40 sivil toplum kuruluşu suya yapılan zamların geri alınması için platform kurdu.
EKONOMİ Haberi
  Samsun'da Su Zammına Karşı Platform Kuruldu


Elektrik Müherndisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Platform Sözcüsü Tacettin Aydın  Su zammı iptal edilinceye kadar mücadelenin süreceğini söyledi.

Aydın," Seçimden önce indirim, sonrasında zam yaptılar. Vatandaşların alım gücü girerek azaldı. Emeklilerin ve işçilerin maaşlarına yapılan zamlar hiçbir anlam ifade etmiyor. TÜFE giderek artıyor. Samsun’daki su faturaları da aynı oranda artıyor. Neredeyse tüm ürün gruplarında ülke genelinde zam var. Samsun’da ise ekmek ve su başı çekiyor.” dedi.


Büyükşehir Belediyesi’nin savurganlıkları önlemeye çalışmadığını belirten Aydın, "Savurganlıkları önlemeye çalışmadan, yeni hizmet alanları yaratarak buradan elde edilecek gelirle hizmet edilmeye çalışılmadan bir insan hakkı ve temel ihtiyacı olan suya yapılan bu zammı kabul etmemiz mümkün değil. Ücretlilerin ve emeklilerin gelirleri her ay TEFE ve TÜFE oranında artmadığına değişim göstermediği halde, geliri sabit olan bu insanların ödediği su bedelini her ay artıracak sistemin kurulmasını kabul etmiyoruz "diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Samsun'da, Su, Zammına, Karşı, Platform, Kuruldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı