Haber Detayı
06 Kasım 2020 - Cuma 15:50 Bu haber 934 kez okundu
 
Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi Faaliyete Başladı
Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Deneyap Türkiye’ projesi kapsamında kurulan Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi Faaliyete Başladı

Bu kapsamda Samsun Valiliği Gençlik ve Spor İlMüdürlüğü’ne  bağlıİlkadım Gençlik Merkezi’nde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyesinde 5 ve 6. sınıflarda okuyan 104 öğrenci ile 9 ve 10. sınıflarda okuyan61 öğrenci Cumartesi ve Pazar günleri 8 ayrı atölyede Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 10 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitim almaya başladı.

 Deneyap Türkiye projesinin, bilim ve teknoloji alanında ülkemizin geleceğini şekillendirecek bir proje olduğunu belirten Samsun Valisi  Dr. Zülkif Dağlı, bilimden sanata, spordan kişisel gelişime, dil eğitimlerinden teknolojiye kadar geniş bir yelpazede eğitim veren Gençlik Merkezlerimizde geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz için tüm imkanların seferber edilmiş durumda olduğunu söyledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Deneyap, Teknoloji, Atölyesi, Faaliyete, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı