Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 15:59 Bu haber 3172 kez okundu
 
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hekimleri Korona'nın Kitabını Yazdı:
Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ve en büyük hastanesi konumunda olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, önemli bir akademik çalışmaya imza attı.
SAĞLIK Haberi
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hekimleri   Korona'nın Kitabını Yazdı:


Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ve en büyük hastanesi konumunda olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, önemli bir akademik çalışmaya imza attı.


Türkiye’de tanımlanan ilk pandemi hastanelerinden biri olarak ilk günden itibaren COVİD ile mücadelede önemli başarılara imza atan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi Doç Dr. Ahmet Şen'in koordinasyonunda,  alanında uzman 20 hekimin, Korona ile ilgili bilimsel açıklamalar ve yaşanmışlıklarla sunum yaptığı sorularla Korona Kitabı basıldı ve dağıtıma çıktı.

 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen, kitabın tanıtımını akademik çalışmalarda görev alan ve katkıda bulunan hekimlerle birlikte yaptı.


Sorularla Korona isimli kitap ile ilgili olarak bilgi veren Doç. Dr. Ahmet Şen şunları söyledi:

 

TÜRKİYE'DE TANIMLANAN İLK PANDEMİ HASTANELERİNDEN

"Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi; bölgenin en önemli ve en büyük hastanesi konumundadır. Türkiye’de tanımlanan ilk pandemi hastanelerinden biri olarak, ilk günden itibaren COVİD ile mücadelede bu dinamik sürecin her zaman içinde ve çoğunlukla merkezinde yer alarak, “Şifa Kapınız” özdeyişiyle markalaşmış değerine yakışır bir şekilde pandemide etkin rol alan en önemli aktörlerdendir. 

 

PANDEMİ MÜCADELESİNDE EDİNİLEN BİLGİ VE TECRÜBELER IŞIĞINDA LİTERATÜRE KAZANDIRILDI

Uzman ve akademik kadrosu ile bu mücadelede edinilen bilgi ve tecrübeler ışığında hem aktif ve etkili sağlık hizmeti sunulmuş, hem de bilim dünyasının pandemi ile mücadelesine katkıda bulunacak akademik çalışmalar literatüre kazandırılmıştır. Bu akademik çalışmalardan en önemlisi, bütün bölümlerinde Hastanemiz çalışanlarının yer aldığı “Sorularla Corona” kitabımızdır. 

 

COVİD 19 İLE İLGİLİ KONULAR VE EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR

Hem sağlık çalışanlarının hem de halkın bilgilenmesine yardımcı olabilmek amacıyla hazırlanan bu kitapta; Koronavirüs ve COVİD-19 hastalığı ile ilgili konular, en çok merak edilen sorularla birlikte işlenmiş ve her yönüyle cevaplarına yer verilmiştir. 

 

SAĞLIK ŞEHİTLERİNE VE ÖN SAFLARDA MÜCADELE EDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İTHAF EDİLDİ

Sorularla Corona; COVİD-19 pandemisinde hayatını kaybeden sağlık şehitlerine ve pandeminin ilk gününden itibaren özveriyle ön cephede yer alan kahraman sağlık çalışanlarına ithaf edilmiştir. "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, ve, Araştırma, Hastanesi, Hekimleri, , , Korona'nın, Kitabını, Yazdı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı