Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 15:28 Bu haber 1814 kez okundu
 
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Uluslararası Bir Çalışma daha
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Histoloji ve Embriyoloji uzmanı Dr. Kenan Demir ve Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Selim Görgün editörlüğünde, hastane doktorları tarafından bölümleri yazılan tamamen ingilizce 2 kitaplık serinin ilk kitabı çıktı.
SAĞLIK Haberi
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Uluslararası Bir Çalışma daha

 

Bölge, Türkiye ve Uluslararası alanda önemli çalışmalara imza atan ve gurur kaynağımız olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önemli bir uluslararası çalışmaya daha imza attı.

 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Histoloji ve Embriyoloji uzmanı Dr. Kenan Demir ve Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Selim Görgün editörlüğünde hastanede görev yapan doktorlar, iki kitaplık bir serinin hazırladılar. Bu serinin ilk kitabı,  Newcastle merkezli Cambridge Scholars Publishing yayınevinde basılarak piyasaya çıktı.

 


İKİNCİ KİTAP DA YAKINDA PİYASAYA ÇIKACAK
 
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen,  " EUSCP (avrupa birliği bilimsel işbirliği projesi) tarafından da fonlanan ve desteklenen kitap serimiz uluslararası bir çalışma olduğu için ingilizce olarak hazırlanmıştır. Serinin ikinci kitabı da halihazırda baskıda olup yakIn zamanda piyasaya çıkacaktır. Yazarların çoğunluğu Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarımızdan oluşmaktadır. 

 

AMAZON, GOOGLE VE BENZERİ SATIŞ SİTELERİNDEN DE ULAŞILABİLECEK

Her iki kitabımıza da dünya çapında satış kanalları olan amazon, google ve benzeri satış sitelerinden ulaşılabilinecektir. Human autoimmunity and associated diseases adlı serinin ilk kitabında, insan immun sistemine kısa bir bakış, otoimmunitenin gelişimi, otoimmunitenin genetik, çevresel, beslenme gibi faktorlerle ilişkisi ve otoimmunitenin çeşitli hastalıklara olan etkisi incelenmiştir." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, ve, Araştırma, Hastanesi'nden, Uluslararası, Bir, Çalışma, daha, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı